2016-08-29 100 lat Pani Heleny

W dniu dzisiejszym (29 sierpnia) w bychawskim Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym SPZOZ odbyła się wyjątkowa uroczystość. Rodzina i personel świętowali jubileusz setnych urodzin pani Heleny Dudy.

Jubilatka urodziła się w Ponikwach 29 sierpnia 1916 roku. Tam też mieszkała przez większość życia. Matka czwórki dzieci: dwóch synów i dwóch córek, doczekała się 9 wnuków, 17 prawnucząt i 2 praprawnucząt. Od 33 lat mieszka w naszej gminie. Od 1984 roku z córką Barbarą w Gałęzowie. Od marca ubiegłego roku jest pacjentką bychawskiego ZOL-u.

W setnych urodzinach pani Heleny, oprócz rodziny, wziął udział cały obecny na dyżurze personel Zakładu, m.in. kierownik mgr Barbara Przybylska i lek. med. Joanna Zielińska.

Jubilatkę w dniu jej święta odwiedziła delegacja z Urzędu Miejskiego z burmistrzem Bychawy Januszem Urbanem i kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Reginą Skoczylas. Dyrektor SPZOZ Piotr Wojtaś odczytał okolicznościowy list gratulacyjny od Prezes Rady Ministrów Beaty Szydło. Burmistrz w przemówieniu podkreślił, że to, że jesteśmy uczestnikami takiego wydarzenia, to zasługa nie tylko dobrego zdrowia pani Heleny, ale również bardzo dobrej opieki, którą otrzymuje w zakładzie. Dyrektor Wojtaś podkreślił zaś wielkie zaangażowanie i dobrą współpracę z rodziną Jubilatki.

Setne urodziny Pani Heleny były wyjątkowym świętem, które trwale zapisze się w pamięci Zakładu. To były pierwsze setne urodziny pensjonariuszki bychawskiego ZOL-u.

Personel przygotował dla pani Heleny okolicznościowy poster, rodzina słodki poczęstunek – tort i słodycze. Były wiązanki kwiatów i balony urodzinowe.

Spotkanie upłynęło w miłej, ale i wzruszającej atmosferze. Było także okazją do odbycia krótkiej rozmowy z kierownik bychawskiego Zakładu. Obecność takiego zakładu w naszym mieście jest błogosławieństwem dla wielu rodzin, których członkowie w podeszłym wieku wymagają stałej opieki paliatywnej. W bychawskim Zakładzie przebywa komplet, czyli 42 pensjonariuszy, ale ponad sześćdziesięciu oczekuje w kolejce.