Projekty i inwestycje

2017-09-12 inwestycje droga kosarzew romanow

Zakończono przebudowę drogi gminnej Kosarzew Dolny Kolonia – Romanów. Zakres robót obejmował remont nawierzchni na odcinku o długości 2799 mb z utwardzeniem pobocza, umocnieniem skarp i rowów płytami ażurowymi. Wykonawcą zadania jest Komunalne Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Sp. z o.o. Lublin. Koszt zadania: 879 621,95 zł.

Więcej: Zakończono przebudowę drogi gminnej Kosarzew Dolny Kolonia – Romanów

W związku z licznymi telefonami od mieszkańców uczestniczących w Projekcie podajemy informację na temat aktualnego stanu realizacji Projektu.

Informujemy, że został ogłoszony przetarg na montaż instalacji słonecznych do podgrzewania c.w.u. oraz wymiana kotłów na opalane biomasą. Planowany termin otwarcia ofert wypada na dzień 2 sierpnia 2017 r.

Montaż instalacji podzielono na trzy części:

1) Montaż instalacji słonecznych do podgrzewania ciepłej wody użytkowej;

2) Wymiana kotłów na opalane biomasą;

3) Montaż instalacji słonecznych do podgrzewania c. w. u. wraz z wymianą kotła na opalany biomasą.

Solary zgodnie z założeniami będą montowane przez cały okres inwestycji, jeśli tylko warunki atmosferyczne na to pozwolą.

Wymiana kotłów będzie realizowana w tym roku do 6 października (część 2 i 3), a w przyszłym roku od maja do września 2018, z tym że część 3 będzie realizowana w jednym budynku maksymalnie w ciągu 4 dni, w trosce o zapewnienie prawidłowego działania zamontowanych urządzeń oraz komfort mieszkańca.

W tym roku planujemy wymianę kotłów (40 szt.) u osób, które zgłosiły brak możliwości wykorzystania obecnego źródła ciepła w nadchodzącym sezonie grzewczym 2017/2018 (np. awarię kotła c.o.). Szczegółowe informacje o parametrach technicznych kotłów oraz instalacji słonecznych oraz kolejności montażu instalacji zostaną podane do Państwa wiadomości po podpisaniu umowy z wykonawcą wyłonionym w postępowaniu przetargowym.

Zespół Wdrożeniowy Projektu:

Urszula Szacoń

Andrzej Kucharski

Więcej artykułów…

1. Projekt „Wykorzystanie energii ze źródeł odnawialnych w trosce o środowisko naturalne na terenie Gminy Bychawa” otrzyma dofinansowanie!!!
  2. Modernizacja sali gimnastycznej - inwestycje 2016
  3. Wyłoniono wykonawcę przebudowy drogi gminnej nr 107230L Kosarzew Dolny-Kolonia – Romanów
  4. Pomiędzy Samorządem Województwa Lubelskiego a Gminą Bychawa została zawarta umowa o przyznanie pomocy na realizację projektu
  5. kolektory-lubelskie.pl - aktualne statystyki z funkcjonowania projektu
  6. Budowa kanalizacji sanitarnej w „Rejonie Podzamcze” została zakończona
  7. Budowa kanalizacji sanitarnej w „Rejonie Podzamcze”
  8. Rusza budowa kanalizacji sanitarnej i wodociągów
  9. Rozpoczęliśmy odczyty energii słonecznej!
  10. Ważne informacje dla użytkownika instalacji solarnej
  11. Zapraszamy na spacer badawczy do parku „za kościołem”
  12. KONSULTACJE SPOŁECZNE - DRUGA ANKIETA ON-LINE
  13. Poprawa efektywności energetycznej w budynkach użyteczności publicznej w gminie Bychawa
  14. Ankieta - konsultacje społeczne
  15. Trwają konsultacje wyglądu parku w piątek 1 sierpnia
  16. Konsultacje społeczne dotyczące parku przy ul. 11 Listopada
  17. Prezentacja projektu "Dobry start w przyszłość" wykonana przez uczniów SP Bychawka
  18. Prezentacja - kolektory słoneczne
  19. Prezentacja projektu "Dobry start w przyszłość" wykonana przez uczniów SP Bychawa
  20. Bychawka. Realizacja projektu edukacyjnego "Dobry start w przyszłość"
  21. Święto Szkoły w Bychawce. Podsumowanie projektów: termomodernizacja budynku szkoły i edukacyjnego "Dobry start w przyszłość"
  22. Rozpoczęły się montaże "solarów"
  23. Kiedy będzie „woda ze słońca”?
  24. Konsultacje społeczne w naszym mieście. Spotkanie 14 kwietnia w bibliotece
  25. Harmonogram instalacji "solarów"
  26. 12 lutego spotkanie informacyjne dla mieszkańców, którzy mają podpisane umowy na montaż instalacji solarnych
  27. Umowa na wykonanie 628 instalacji solarnych podpisana!
  28. Projekt „Bychawa i Czosnów konsultują”
  29. Połknęli tanecznego bakcyla
  30. Projekt „Na Własne Konto” - skierowany do gimnazjalistów
  31. "Solary" w Gminie Bychawa - rusza realizacja projektu
  32. Lista osób zakwalifikowanych do projektu
  33. Ogłoszenie naboru do projektu - Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu w Gminie Bychawa
  34. informacja o projekcie
  35. Trwa modernizacja szkół i urzędu
  36. Rowerowe Pożegnanie Lata - 29 września
  37. Szlak rowerowy na antenie radia
  38. Termomodernizacja w toku
  39. Regulamin rekrutacji uczniów do udziału w projekcie „Dobry start w przyszłość” – działanie 9.1.2
  40. Przewodnik po szlaku rowerowym Doliną Kosarzewki
  41. Szlak rowerowy "Doliną Kosarzewki" na bilbordzie
  42. Promujemy szlak w lokalnej prasie
  43. Od 21 czerwca kampania reklamowa szlaku rowerowego "Doliną Kosarzewki"
  44. OSP - Szkoła dla życia
  45. Start projektu Indywidualizacja nauczania i wychowania w klasach I – III w gminie Bychawa
  46. Projekt informatyzacji Urzędu dobiegł końca
  47. I już wkrótce e-urząd.
  48. Już jest bezpłatny bezprzewodowy internet w centrum miasta
  49. Największa inwestycja drogowa ostatnich lat
  50. Rozstrzygnięto przetarg na informatyzację Urzędu
  51. Budowa zintegrowanego systemu informatycznego dla zrównoważonego rozwoju Gminy Bychawa