Dożynki Wojewódzkie – Radawiec 2018 – zdjęcia

2 września 2018 roku odbyły się Dożynki Wojewódzkie w Radwcu. Uczestniczyła w nich delegacja mieszkańców naszej gminy.

Bychawę reprezentowali laureaci Gminnego Konkursu Wieńców Dożynkowych – sołectwo Wola Gałęzowska z wieńcem tradycyjnym w formie okazałej korony oraz Bychawskie Stowarzyszenie Kobiet Aktywnych z wieńcem współczesnym składającym się z krzyża oraz kielicha. Delegację w korowodzie dożynkowym prowadzili: burmistrz Bychawy Janusz Urban, przewodniczący Rady Miejskiej w Bychawie Grzegorz Szacoń, zastępca burmistrza Bychawy Magdalena Kostruba, jak również starościna Dożynek Gminnych – Anna Kałużna wraz z małżonkiem.
Po uroczystej dziękczynnej mszy świętej, podczas której oprawę muzyczną zapewniła Młodzieżowa Orkiestra Dęta „Henryczki” oraz ceremoniale dożynkowym przeplatanymi występami grup artystycznych przyszedł czas na rozstrzygnięcie konkursów. Tym razem z dożynek wracaliśmy z jednym złotym medalem – ale za to jakim! W konkursie na „Najpiękniejszą Posesję Powiatu Lubelskiego” w kategorii zabudowa jednorodzinna i wielorodzinna zwyciężyła p. Justyna Strumińska – mieszkanka sołectwa Osowa. Laureatce serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów oraz niegasnącej radości z upiększania swojej najbliższej przestrzeni!

W wiosce Lokalnej Grupy Działania prezentującej powiaty i gminy województwa lubelskiego promowaliśmy nasze małe centrum świata. Dożynkowi goście mieli możliwość skosztowania mlecznych specjałów Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Bychawie oraz tradycyjnych wypieków z Piekarni Emark ze Starej Wsi Pierwszej. Częstując wszystkich naszymi lokalnymi smakołykami zapraszaliśmy do Bychawy.

Burmistrz Bychawy składa serdeczne podziękowania za pomoc w organizacji wyjazdu: p. Zofii Popławskiej prezes Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej za współpracę przy promocji i przygotowanie stoiska, p. Markowi Juryckiemu (Piekarnia Emark) oraz p. Leszkowi Kuśmierzowi (Tradycyjne wędliny od Kuśmierza) za poczęstunek dla delegacji, OSP Wola Gałęzowska za użyczenie stołów i ławek, Bychawskiemu Stowarzyszeniu Kobiet Aktywnych i sołectwu Wola Gałęzowska za reprezentowanie naszej gminy w konkurencjach dożynkowych.