II Charytatywny Turniej Piłkarski o Puchar Burmistrza Bychawy – relacja z wydarzenia

6 kwietnia 2019 roku w hali sportowej Zespołu Szkół im. ks. A. Kwiatkowskiego w Bychawie odbył się II Charytatywny Turniej Piłkarski o Puchar Burmistrza Bychawy.

Dochód z turnieju przeznaczony został na budowę Centrum Rehabilitacji w Domu Pomocy Społecznej w Kiełczewicach, z którego korzystać będą mieszkanki – kobiety i dziewczęta niepełnosprawne intelektualnie, seniorzy z okolicznych miejscowości i inne osoby wymagające rehabilitacji. Zakończenie prac budowlanych planowane jest na początek maja bieżącego roku a środków finansowych wciąż brakuje, więc pracownicy Domu Pomocy Społecznej wraz z mieszkankami starają się pozyskać fundusze. Jedną z form są kiermasze wyrobów, ale także charytatywne turnieje piłkarskie. Pierwszy taki turniej odbył się w styczniu bieżącego roku w hali sportowej w Jabłonnej pod patronatem Wójta Gminy Strzyżewice.

W bychawskim turnieju wzięło udział 12 drużyn. Młodzi piłkarze wraz ze swoimi trenerami reprezentowali barwy WŁÓKNIARZA Frampol, GLKS Głusk, UNII Wilkołaz, HETMANA Żółkiewka, MUKS Jabłonna, TĘCZY Bełżyce, ZAWISZY Garbów oraz AKADEMII FOOTBOLISTY Głusk i GRANITU Bychawa. Zespoły rywalizowały w dwóch kategoriach wiekowych. Starsi zawodnicy grali na „Orliku” a młodsi, w kategorii Żaka, w hali. Gra była pasjonująca i zażarta do ostatniej sekundy meczu. Puchar Burmistrza Bychawy za I miejsce w kategorii Żaka przypadł drużynie Tęczy Bełżyce, która w finale owych rozgrywek zwyciężyła 2:1 z równie mocnym MUKSem Jabłonna, który w drodze po „złoto” wygrał wszystkie swoje mecze, niestety w najważniejszym spotkaniu zabrakło już energii, trzeci schodek podium wywalczył Hetman Żółkiewka. Natomiast w kategorii Orlika zwyciężyła Akademia Footbolisty Głusk, przed Granitem Bychawa. Dekoracji zwycięskich drużyn dokonała w imieniu burmistrza Bychawy Magdalena Kostruba – zastępca burmistrza Bychawy. Każdy uczestnik turnieju otrzymał pamiątkowy medal. Wszyscy zawodnicy byli zwycięzcami, ponieważ swoim zaangażowaniem i wysiłkiem wspomogli drugich – osoby potrzebujące pomocy.

Przy okazji turnieju można było nabyć piękne ozdoby świąteczne wykonane na zajęciach plastycznych w Domu Pomocy Społecznej w Kiełczewicach.

Podziękowania kierujemy do rodziców, którzy odpowiedzieli na apel, a tym samym pięknie wychowują swoje dzieci. Wyrażamy serdeczne podziękowania Burmistrzowi Bychawy Januszowi Urbanowi, za ufundowanie statuetek i medali oraz Dyrektorowi Zespołu Szkół im. ks. A. Kwiatkowskiego Henrykowi Dudziakowi, za nieodpłatne udostępnienie hali sportowej, dzięki czemu mogła odbyć się cała inicjatywa.

Dorota Frąk