Jarosław Pawłowski i Michał Pawłowski wygrali turniej siatkówki plażowej w Bychawie

image_pdfimage_print

W niedzielę 16.09.2018 roku, o godzinie 10.00 na boiskach do siatkówki plażowej przy Zespole Szkół im. ks. A. Kwiatkowskiego w Bychawie, miłośnicy „plażówki” postanowili zakończyć sezon tej, jakże interesującej i widowiskowej, dyscypliny. W związku z tym został zorganizowany Turniej o Puchar Burmistrza Bychawy Janusza Urbana. Nagrody zostały ufundowane przez Urząd Miasta w Bychawie.

Do zawodów zgłosiło się dziewięć dwuosobowych drużyn. Po losowaniu ekipy zostały podzielone na dwie grupy. Rozgrywki w grupach odbywały się systemem „każdy z każdym”, a potem mistrzowie i wicemistrzowie z każdej grupy grali między sobą mecze półfinałowe. Zwycięzcy tych spotkań grali o I miejsce a przegrani o III miejsce. Nie było podziału na kategorie wiekowe, dlatego w grupach rywalizowali między sobą zarówno sportowcy mający 17 lat jak i trochę starsi (50 plus). Choć początkowo obawialiśmy się, że pogoda pokrzyżuje nam szyki, to rozegraliśmy turniej ze słońcem świecącym nad naszymi głowami. Nad sprawnym przebiegiem turnieju czuwali Andrzej Miszczak i Jarosław Pawłowski.