O rywalizacji 35 drużyn OSP na bychawskim stadionie

19 maja 2019 roku o godzinie 9.00 na Stadionie Miejskim w Bychawie rozpoczęły się Międzygminne Zawody Sportowo-Pożarnicze, w których wzięło udział 35 drużyn Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gmin: Bychawa, Jabłonna, Wysokie, Strzyżewice oraz Krzczonów.

Drużyny zmierzyły się ze sobą w dwóch konkurencjach. Pierwszej – sztafecie pożarniczej składającej się z siedmiu odcinków każdy po 50 metrów. Drugiej – ćwiczeniu bojowym, które rozpoczęło się od dobiegnięcia do miejsc ułożenia sprzętu strażackiego, poprzez budowę i uruchamianie kolejnych elementów linii gaśniczych, a skończyło się przewróceniem pachołków prądem wody.

Po ciężkich zmaganiach na najwyższym stopniu podium stanęła drużyna OSP Gałęzów uzyskując 114,25 punktów. Na drugim miejscu uplasowała się OSP Stara Wieś Druga – 115,20 punktów, a na trzecim OSP Wola Gałęzowska – 117,12 punktów. Drużyna żeńska z Bychawki Pierwszej uzyskała awans na Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze z wynikiem 141,00 punktów. Wynik porównywalny do drużyn męskich otrzymała Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza z Olszowca. Za zajęcie czołowych miejsc drużyny otrzymały nagrody i wyróżnienia z rąk przedstawicieli władz Gminy i Zarządu OSP RP w Bychawie.

Zawody bacznie obserwowali i sędziowali strażacy z miejscowej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Bychawie, a nad zdrowiem zawodników i widzów wydarzenia czuwali ratownicy z pogotowia ratunkowego. Coroczne zawody w sportach pożarniczych mają na celu promować działalność Ochotniczych Straży Pożarnych oraz zdrową rywalizację. Jest to także pokaz umiejętności strażackich, jak również przegląd sprzętowo-mundurowy naszych jednostek.

Kolejny etap odbędzie się 9 czerwca 2019 roku na stadionie miejskim w Bełżycach – start o godzinie 9.00. Serdecznie zapraszamy i zachęcamy do kibicowania drużynom z naszej gminy, a uczestnikom życzymy powodzenia.