Trzy medale zawodników UKP Bychawa podczas Ogólnopolskich Zawodów Pływackich „XIV Puchar Roztocza 2019” pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Zamość

image_pdfimage_print

W dniach 25-26 maja 2019 roku zawodnicy UKP Bychawa po raz pierwszy w historii klubu wzięli udział w Ogólnopolskich Zawodach Pływackich „XIV Puchar Roztocza 2019” pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Zamość. W zawodach wystartowało niespełna 170 zawodników i zawodniczek – w tym 13 reprezentantów UKP Bychawa.

• Najlepiej zaprezentowała się Amelia Prącik, która dwukrotnie zdobyła srebrne medale zajmując drugie miejsce na 100 m oraz 200 m stylem motylkowym, natomiast na 50 m stylem motylkowym wywalczyła medal brązowy. W klasyfikacji najlepszych delfinistek uplasowała się na drugim miejscu.
  • Równie dobrze pokazała się Łucja Frączek, która trzykrotnie zajęła czwarte miejsce na dystansach 50 m, 100 m oraz 200 m stylem grzbietowym. Czwartą lokatę zajęła również w klasyfikacji najlepszych grzbiecistek.
  • Daniel Salasa najlepiej zaprezentował się na 50 m stylem klasycznym, zajmując piąte miejsce.
  • Wiktor Klimek trzykrotnie zajął szóste miejsce na dystansach 50 m, 100 m, 200 m stylem grzbietowym.
  • Mateusz Góźdź uplasował się dwukrotnie na siódmym miejscu na 100 m oraz 200 m stylem klasycznym.
  • Maria Pruś dwukrotnie zajęła ósme miejsce na 50 m oraz 200 m stylem klasycznym.
  • Alan Janik najlepiej zaprezentował się na 200 m stylem dowolnym plasując się na ósmym miejscu.
  • Zuzanna Salasa zajęła trzykrotnie dziewiąte miejsce na dystansach 50 m, 100 m, 200 m stylem dowolnym.
  • Patryk Batko uplasował się na dziesiątym miejscu na dystansie 200 m stylem motylkowym.
  • Klaudia Grzywa trzykrotnie zajęła jedenaste miejsce na dystansach 50 m, 100 m, 200 m stylem dowolnym.
  • Szymon Lipiński najlepiej zaprezentował się na 200 m stylem dowolnym zajmując dwunaste miejsce.
  • Igor Szafran trzykrotnie uplasował się na piętnastej pozycji na dystansach 50 m, 100 m, 200 m stylem dowolnym.
  • Dawid Batko dwukrotnie zajął szesnaste miejsce na 100 m oraz 200 m stylem dowolnym.

Podczas zawodów nasi zawodnicy zaprezentowali się rewelacyjnie poprawiając znacznie swoje rekordy życiowe. To już kolejna impreza, w której zawodnicy UKP Bychawa zdobywają medale. Medale zdobyte podczas tych zawodów są jak do tej pory największym osiągnięciem klubu, ponieważ są to zawody rangi ogólnopolskiej. Mam nadzieję, że nasi zawodnicy będą stale robili postępy i będziemy zdobywać coraz więcej medali by godnie reprezentować miasto Bychawa.