Uczniowski Klub Pływacki Bychawa na zawodach w Krasnymstawie

image_pdfimage_print

W dniu 16 grudnia w Krasnymstawie odbyła się Liga Pływacka Szuwarek – VI runda – FINAŁ w tych zawodach wystartowało 183 zawodników i zawodniczek. W tych zawodach trener postanowił, że wystartują zawodnicy UKP Bychawa. Niezwykle udana impreza dla naszych zawodników na zakończenie roku 2018 roku. Najlepiej zaprezentował się Daniel Salasa który w najlepszym swoim występie zajął 6 miejsce na 100 metrów stylem motylkowym, 7 miejsce zajął na 100 m stylem grzbietowym. Dobrze zaprezentowały się dziewczęta 12-letnie. Zuzanna Salasa w swoim najlepszym starcie zajęła 12 miejsce na 100 m stylem zmiennym,16 miejsce zajęła na 50 m stylem klasycznym. Klaudia Grzywa uplasowała się na  17 miejscu na 100 m stylem zmiennym oraz zajęła 19 miejsce na 50 m stylem klasycznym. Alicja Nowicka była 20 na 50 m stylem klasycznym.

Chłopcy 12 letni zaprezentowali się równie dobrze jak dziewczęta, Mateusz Góźdź zajął 15 miejsce na 50 m stylem klasycznym, Szymon Lipiński mimo że ścigał się z zawodnikami o rok starszymi zajął 16 miejsce na 100 m stylem zmiennym oraz 18  miejsce na 50 m stylem klasycznym, Filip Klimek uplasował się na 18 miejscu na dystansie 100 m stylem zmiennym,a na dystansie 50 m stylem klasycznym zajał 19 miejsce jego brat bliźniak Wiktor zajął 17 miejsce na 100 m stylem zmiennym oraz 20 miejce na 50 m stylem klasycznym. Łucja Frączek Bardzo dobrze zaprezentowała się na 100 m stylem zmiennym, gdzie poprawiła swój czas z przed miesiąc aż o 8 sekund zajmując 13 miejsce.Na dystansie 50 m stylem dowolny zajęła 14 miejsce. Amielia Pracik uplasowała się na 14 miejscu na 100 m stylem zmiennym oraz 15 miejsce na 50 m stylem dowolnym. W tych zawodach zadebiutowali najmłodsi zawodnicy 8-letni Bartłomiej Bratos, który zajął 14 miejsce na 50 m stylem dowolnym natomiast Adrianna Nowicka, która ma 9 lat zajęła 15 miejsce na 25 m stylem klasycznym oraz 16 miejsce na 50 m stylem dowolnym. Te starty dają nadzieje na dobre stary w przyszłym roku i miejmy nadzieje ze tak będzie.

Tekst trener Konrad Zapalski. Zdjęcia Mariola Zapalska.