UKP Bychawa na Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostwach Młodzików w Aqua Lublin

image_pdfimage_print

W dniu 30-31 marca na Aqua Lublin odbyły się Międzywojewódzkie Drużynowe Mistrzostwa Młodzików 12-13 lat-I runda.W tych zawodach mogli wziąć udział zawodnicy, którzy w ubiegłym roku wzięli udział w Ogólnopolskim Sprawdzianie Wytrzymałości i Wszechstronności.Udział w tych zawodach wzięło 149 zawodników z całego województwa Lubelskiego.W tym gronie zmalało się sześcioro zawodników UKP BYCHAWA 13 letnich oraz jeden zawodnik 12 letni.Nasi zawodnicy poprawiali swoje rekordy życiowe ze startu na start przynajmniej o kilka sekund.

Szymon Lipiński najlepiej zaprezentował się na 400m stylem dowolnym, gdzie zajął 8 miejsce, natomiast na 200m stylem zmiennym uplasował się na 9 pozycji ( Szymon na obu dystansach startował po raz pierwszy w życiu)

-Zuzanna Salasa w swoim najlepszym starcie zajęła 11 miejsce na 200m stylem grzbietowy.

-Maria Pruś zajęła 9 miejsce na 200m stylem klasycznym poprawiając się aż o 15 sekund!

-Klaudia Grzywa,która poprawiła swoje wszystkie rekordy życiowe o kilkanaście sekund zajęła 13 miejsce na 100m stylem grzbietowym poprawiając się o 4 sekundy.

-Mateusz Góźdź zajął 9 miejsce na 200m stylem klasycznym poprawiając swój rektor aż o 12 sekund!

-Wiktor Klimek zajął 15 miejsce na 100m stylem grzbietowym poprawiając swoją życiówkę o 4 sekundy.

-Filip Klimek najlepiej zaprezentował się na 200m stylem grzbietowym plasując się na 11 pozycji(Filip startował na tym dystansie po raz pierwszy w życiu).

Mimo to,że zawodnicy UKP BYCHAWA stałe poprawiaja swoje rekordy życiowe i starają się dogonić czołówkę zawodników z naszego województwa to ciężko jest rywalizować jak równy z równym ,ponieważ wszyscy nasi zawodnicy rozpoczęli treningi codziennie dopiero od października 2018 roku, a inni zawodnicy z innych miejscowości z naszego województwa trenują już kilka lat!Mimo to patrzę z optymizmem na przyszłość.