Bychawa

na weekend

logo bip kolo rrs iconTwitter-round-color 32
footerfacebookiconyoutube icon
 instagram-new-circle-32

2017-01-02 kongres 1

17 grudnia 2016 r. Sekretariat Regionalny Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich zorganizował Kongres Organizacji Pozarządowych. Poświęcony był on między innymi działalności Kół Gospodyń Wiejskich, które w tym roku obchodzą jubileusz 150-lecia działalności na ziemiach polskich.

 

W spotkaniu uczestniczyły członkinie KGW z terenu LGD „Kraina wokół Lublina” z gmin: Garbów, Jastków, Wysokie, Jabłonna, Głusk, Krzczonów, Zakrzew, Bełżyce, Wólka, Konopnica. Naszą gminę reprezentowała delegacja przedstawicieli Gminnej Rady Seniorów, Bychawskiego Stowarzyszenia Kobiet Aktywnych oraz Stowarzyszenia Razem dla Kultury. Podczas konferencji poruszona została bardzo różnorodna tematyka. Mieliśmy okazję posłuchać bardzo ciekawego wykładu na temat sprzedaży bezpośredniej, promocji lokalnych produktów tradycyjnych czy działalności KGW w Powiecie Lubelskim. Przedstawione zostały również dobre praktyki i obecne doświadczenia liderek wiejskich związane z działalnością społeczną. Wśród prelegentów znaleźli się Dyrektor Departamentu Rozwoju Obszarów Wiejskich UMWL p. Mateusz Winiarski, Prezes Lubelskiej Izby Produktu Regionalnego i Lokalnego p. Elżbieta Wójcik oraz Kierownik Biura LGD „Kraina Wokół Lublina” p. Małgorzata Olechowska.

2017-01-02 kongres 2

Zorganizowane zostały również konkursy na najładniejszy stroik świąteczny, najsmaczniejszą potrawę wigilijną oraz ciasto świąteczne. Bychawskie Stowarzyszenie Kobiet Aktywnych okazało się absolutnym liderem! Nasi przedstawiciele jako jedyni stanęli na podium aż dwa razy! Sernik tradycyjny oraz pieczone pierogi w wykonaniu BSKA zachwyciły jury i zostały nagrodzone. Bardzo serdecznie gratulujemy Bychawskiemu Stowarzyszeniu Kobiet Aktywnych wyróżnienia oraz dziękujemy za tak wspaniałą i smaczną promocję naszej gminy. W imieniu Burmistrza Bychawy Janusza Urbana oraz własnym bardzo gorąco dziękuję przedstawicielom naszej gminy za udział w Kongresie Organizacji Pozarządowych, a stowarzyszeniom działającym na ziemi bychawskiej życzymy dalszych sukcesów.

tekst/zdjęcia

Magdalena Kostruba