XXII Międzynarodowy Wyścig Kolarski Tandemów o Puchar Marszałka Lubelszczyzny – zdjęcia

Kryterium uliczne – etap II.

Konkurencja kobiet oraz mężczyzn

Bychawa, 1.05.2019 r.

Hetman Tandem Cup już po raz 22. w Bychawie!

1 maja 2019 roku gmina Bychawa gościła kolarzy, biorących udział w XXII Międzynarodowym Kolarskim Wyścigu Tandemów o Puchar Marszałka Lubelszczyzny.

Cała sportowa impreza trwała od 30 kwietnia do 5 maja na drogach województwa lubelskiego. Wyścig składał się z sześciu etapów, które rozegrano w Lublinie i jego okolicach.

Trasy I i II etapu biegły drogami naszej gminy. I etap: Bychawa – Bychawka pierwsza – Bychawa (indywidualna jazda na czas ok. 10 km). II etap: start Bychawa – ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego – ul. Macieja Rataja –Wandzin – ul. Adama Mickiewicza – ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego. Mężczyźni pokonali 25 okrążeń, tj. ok. 70 km,  natomiast kobiety 22 okrążenia, tj. ok. 61,5 km.

Żadnego bychawianina nie powinno zdziwić, że pierwsze miejsce – w obu etapach – w kategorii kobiet zajęły Iwona Podkościelna i Aleksandra Tecław (KKT Hetman), drugie – Justyna Kiryła i Barbara Borowiecka (KKT Hetman), trzecie – Karolina Rzepa i Edyta Jasińska (Łuczniczka Bydgoszcz). W kategorii mężczyzn, w bychawskich etapach, zwyciężył tandem Marcin Polak i Michał Ładosz (KKT Hetman), drugie miejsce zajęli Adam Brzozowski i Tomasz Bala (KKT Hetman), trzecie – Yauheni Dudak i Dzmitry Mankevich (Baiłoruś).