Zawodnik UKP Bychawa Szymon Lipiński trzecim zawodnikiem w klasyfikacji generalnej w zawodach o Laur Lubelskiego Koziołka – runda I

image_pdfimage_print

W dniu 15 lutego 2020 roku na pływalni Aqua Lublin odbyły się zawody o Laur Lubelskiego Koziołka – runda I. W zawodach wystartowało 473 zawodników z 19 klubów w tym zawodnicy UKP Bychawa w dwudziestoosobowym składzie.

Najlepiej zaprezentował Szymon Lipiński, który zdobył brązowy medal na 50 m stylem dowolnym z bardzo dobrym czasem 31.00 (poprawiając się o ponad 4 sekundy!) ponadto Szymon zajął V miejsce na 200 m stylem zmiennym uzyskując czas 2:59.95 (poprawa ponad 10 sekund!). Jakby tego było mało Szymon po pierwszej rundzie plasuje się na trzecim miejscu wśród najlepszych zawodników 13-letnich.

Brązowy medal zdobyła również sztafeta 4 x 100 m stylem dowolnym mix (w składzie: Zuzanna Salasa, Patryk Batko, Klaudia Grzywa, Wiktor Klimek). Z bardzo dobrej strony zaprezentowała się Łucja Frączek, choć Łucja na pierwszej długości basenu płynęła na trzeciej pozycji z pewną szansą na utrzymanie tego miejsca niestety źle odmierzała odległość od ściany by zrobić nawrót wpłynęła w ścianę i straciła szanse na utrzymanie tej pozycji  finiszowała na VI miejscu na dystansie 50 m stylem grzbietowym. IV miejsce zajęła sztafeta 4 x 50 m stylem dowolnym mix (w składzie: Łucja Frączek, Marcel Nowak, Amelia Prącik, Alan Janik).

Filip Klimek zajął XII miejsce na 200 m zmiennym z dobrym czasem 3:29.07. Bardzo dobry czas uzyskał również na 50 m stylem dowolnym 34.87 poprawiając się o blisko 2 sekundy. Igor Szafran zajął X miejsce na 50 m stylem dowolnym uzyskując czas 35.11 poprawiając się o ponad 5 sekund! W tych zawodach wystartowało wielu debiutantów: Rudzik Iga, Brodowska Marika, Małek Michał, Małek Gabriela, Nowak Martyna, Teter Jan, Rechul Erwin, Biernat Ernest, Flis Julia, którzy zaprezentowali się bardzo dobrze pomimo wielkiego stresu. Starsi zawodnicy zaprezentowali się bardzo dobrze wszyscy poprawiając zdecydowanie swoje życiówki. Kolejna runda tych zawodów już 7 marca 2020.