Bychawa

na weekend

logo bip kolo rrs iconTwitter-round-color 32
footerfacebookiconyoutube icon
 instagram-new-circle-32

 

2017-03-09 konkurs pozarniczy

2017-03-09, Sala konferencyjna Urzędu Miejskiego w Bychawie

fot. Marek Matysek /UM Bychawa

Uśmiech i radość zagościły na Sali Konferencyjnej w dniu 9 marca 2017 r. wśród 33 uczniów ze szkół z terenu Gminy Bychawa w XL Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”.

Zarząd Oddziału Miejsko Gminnego Związku OSP RP Bychawie zorganizował eliminacje gminne w Sali Konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Bychawie.

Przygotowano po 30 pytań dla każdej grupy wiekowej, czas 45 minut okazał się, sprawdzianem wiedzy, kto jest faworytem, a kto przejdzie do finału. W II grupie wiekowej (gimnazjalnej) najwięcej punktów zdobył Miłosz Winiarczyk 29 pkt. Angelika Wielgus 21 pkt. i Dominik Luterek 12 pkt..

Miłosz reprezentował Gimnazjum Nr 1 w Bychawie im. Obrońców Ojczyzny, natomiast Angelika i Dominik Zespół Szkół im. Ks. Kwiatkowskiego w Bychawie.

W I wiekowej (szkoły podstawowe) odbyła się dogrywka o 3 miejsce pomiędzy 3 uczniami 2 ze Szkoły Podstawowej w Bychawie Kacprem Baranem, Bartłomiejem Kowalikiem, a Krzysztofem Łysiem ze Szkoły Podstawowej w Zaraszowie zdobyli w pierwszej części po 15 pkt. po drugiej dogrywce wygrał Krzysztof zdobywając 9 pkt., 8 pkt. zdobył Kacper. Po podliczeniu punktów trzecie miejsce zajął Krzysztof Łyś, na drugim miejscu uplasował się Paweł Straszewski z 17 pkt. pierwsze miejsce zajęła Weronika Winiarczyk zdobywając 30 pkt. reprezentująca Szkołę Podstawową w Bychawie. Najliczniejszą grupę wystawiła do konkursu klasa V b.

W III grupie wiekowej (szkoły ponadgimnazjalne) wygrał Rafał Sulowski z Zespołu Szkół Zawodowych im. mjr H. Dobrzańskiego zdobywając 30 pkt., drugie miejsce zajął Łukasz Krzos 25 pkt., trzecie miejsce z wynikiem 14 pkt. zajęła Anna Stanicka. Łukasz i Anna reprezentowali Zespół Szkół im. Ks. Kwiatkowskiego w Bychawie.

Finaliści otrzymali ciekawe nagrody ufundowane przez Burmistrza Bychawy.

Troje uczestników konkursu z terenu Gminy Bychawa zakwalifikowało się do etapu powiatowego, który odbędzie się w Lublinie w dniu 23 marca 2017 r.

Dziękujemy opiekunom i nauczycielem za przygotowanie uczniów do konkursu.

Zarząd Oddziału Miejsko Gminnego

Związku OSP RP w Bychawie