Bychawa

na weekend

logo bip kolo rrs iconTwitter-round-color 32
footerfacebookiconyoutube icon
 instagram-new-circle-32
 

2017-07-09 ks krzysztof laszcz

2017-07-09 Zaraszów

W niedzielę 9 lipca br. ksiądz Krzysztof Łaszcz SJ obchodził jubileusz 25-lecia posługi kapłańskiej. Z tej okazji odbyły się dwie msze. O godzinie 10-tej w kościele parafialnym w Bychawie, a dwie godziny później w zaraszowskiej kaplicy.

W imieniu burmistrza Bychawy Janusza Urbana list gratulacyjny oraz kwiaty złożyła na ręce jubilata zastępca burmistrza - Magdalena Kostruba. 

Po uroczystościach kościelnych wszyscy udali się do pobliskiej Alei Kasztanowej, w której miał się odbyć festyn zaraszowski. Na początku zgromadzeni ludzie odśpiewali gromkie "Sto lat" po czym uczestnicy festynu zostali poczęstowani wyśmienitym tortem. Była to również okazja to zrobienia pamiątkowego zdjęcia z jubilatem. Jako imprezy towarzyszące były: gry i zabawy dla dzieci; dorosłych, konkurs wiedzy o Zaraszowie. Jedną z osób, która odwiedziła festyn był znany youtuber AdBuster - znany z prowadzenia konfrontacji tego co kupujemy.

Z imprezy nikt nie wyszedł głodny, ponieważ organizatorzy zadbali o nasze podniebienie: była grochówka, bigos, kiełbaski z grilla oraz różnorodne słodkości.