13. Spotkania Regionalne

image_pdfimage_print

Bychawskie Towarzystwo Regionalne serdecznie zaprasza na XIII Spotkania Regionalne, które odbędą się w Bychawskim Centrum Kultury, 9 grudnia 2010 roku o godz. 12.00. Organizatorzy, kontynuując temat „W kręgu ludowych tradycji”, skupią się tym razem na dawnych wierzeniach, przesądach, zabobonach i gusłach (przedstawionych w humorystyczny sposób), a związanych np.:
·    Wyborem partnera,alt
·    Oczekiwaniem na potomstwo,
·    Chrzcinami (np. wyborem imienia dziecka)
·    Opieką nad małymi dziećmi.
Liczymy na zainteresowanie szkół tym tematem oraz na twórcze uczestnictwo nauczycieli i grup uczniów w prezentacji wymienionych wyżej tradycji, znanych w Waszej Małej Ojczyźnie.
Przygotowana prezentacja (do 10 min.), dotycząca zaproponowanego zakresu materiału może przybrać formę:
scenki rodzajowej, nagranego lub przeprowadzonego na żywo wywiadu ze starszą osobą, epickiej lub wierszowanej gawędy mojej babci lub dziadka,pokazu wróżb w wigilię Katarzyny lub Andrzeja,opisu nakazów i zakazów związanych z wybranym tematem (np. dla kobiet oczekujących narodzin dziecka), obowiązujących na terenie Waszej miejscowości.
Każda szkoła zostanie nagrodzona, zapewniamy też zwrot kosztów podróży.Zainteresowanych nauczycieli i uczniów prosimy o kontakt.