9 Mistrzostwa Polski Lekarzy w Kolarstwie Szosowym – Bychawa 2011

image_pdfimage_print

4 czerwca w sobotę odbędzie się wyścig ze startu wspólnego – Bychawa

  • 10:30 – zapisy i wydawanie numerów startowych w miejscu startu (Bychawa, ul. Piłsudskiego)
  • 12:00, 12:05, 12:10 – start odpowiednich kategorii (12:00 – A, B 12:05 – C i KA, 12:10 –  D i KB)
  • 15:00 – dekoracja w kategorii open (w miejscu startu)
  • 16:00  – zawody krossowe dla dzieci na terenie technikum; dla głodnych, najlepsze w okolicy – pierogi

Witamy wszystkich i zapraszamy na Dziewiąte Mistrzostwa Polski Lekarzy w Kolarstwie Szosowym. Już po raz ósmy (pierwsze były w Firleju), odbędą się one w Bychawie 3-4 czerwca.
Podobnie jak w ubiegłych latach w trakcie naszych, lekarskich zmagań, zostanie również wyłoniony mistrz Pracowników Firm Farmaceutycznych i Farmaceutów oraz mistrz w kategorii student-przyszły lekarz. Do startu w kategorii open zapraszamy także wszystkich innych pracowników służby zdrowia.
Jak zwykle zachęcamy do przyjazdu z całymi rodzinami. Podobnie jak w ubiegłych latach rozegrany zostanie kross sprawnościowy dla dzieci.

Naszą rywalizację rozpoczniemy w piątek od jazdy indywidualnej na czas – Trzeciej Czasówki Roberta. Trasa identyczna jak w poprzednich latach: 10 kilometrów, prawie płasko; w tym roku bez wiatru :).
W sobotę odbędzie się wyścig ze startu wspólnego. Będziemy ścigać się po 33,9 km pętli (mapka poniżej). Trasa taka sama jak rok temu, tylko dziur więcej :). Tak więc czeka nas: 850 m ostry podjazd na drugim kilometrze, potem kilka zmarszczek, po 14 km skręt w prawo i kolejno: 2,2 km dość płaskiego podjazdu, ponad kilometr ostro w dół, długi 1500 m podjazd (nasze Mont Ventoux :)), potem 3 km w dół, następnie dwie hopki (550 i 350 m), znowu odcinek 2 km w dół, płasko i na 2 km przed końcem okrążenia (i metą) 500 m mocno pod górę. Kategorie A i B pokonają tę pętlę 3 razy; C i Kobiety A – 2 razy a D i Kobiety B – 1 raz. Najpierw na trasę wyruszy kategoria A i B. Pięć minut później kategoria C i kobiety B, po kolejnych pięciu pozostali zawodnicy. Nie przewidujemy, jak w rok temu, możliwości startu zawodników z C w kategorii B.


Dokładny regulamin do pobrania
, Program zawodów

źródło: www.szosa.eu