Album „Bychawa i okolice w grafice i fotografii” może być sympatycznym świątecznym upominkiem

image_pdfimage_print

album - Bychawa i okolice w grafice i fotografii

16 rysunków i 16 fotografii miejscowych autorów prezentuje uroki bychawskiej krainy. Wydawcy mają nadzieję, że albumik chociaż w części spełni swoje przeznaczenie i trafi do rąk bychawian  z różnych stron Polski i świata. Ożywi wspomnienia z dzieciństwa i młodości. 

Album został wydany nakładem Bychawskiego Towarzystwa Regionalnego, przy wsparciu finansowym Gminy Bychawa. Osoby zainteresowane albumem proszone są o kontakt z redakcją "Głosu Ziemi Bychawskiej" gzbg@wp.pl tel. 81 56-60-144 lub Biblioteką Publiczną w Bychawie byblioteka.bychawa@gmail.com, tel. 81 56-61-076.

O autorach
Grzegorz Sztyrak
Urodził się w Bychawie i tu mieszka. Absolwent Studium Zawodowego w Państwowej Szkole Budownictwa i Geodezji w Lublinie, gdzie w 2004 roku uzyskał tytuł technika architekta o specjalności projektowanie architektoniczne. Jego pasją jest rysunek, grafika, sztuka ludowa (zdobienie kraszanek), odnawianie i konserwacja starych mebli, modelarstwo.
Tematów do swoich prac poszukuje w najbliższym otoczeniu. Swoimi szkicami dzieli się ze społecznością lokalną, współpracuje z miejscowym towarzystwem regionalnym i twórcami.
 
Marek Matysek
Mieszka w Kosarzewie Dolnym Kolonii, 7 km od Bychawy. Absolwent Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie. Od 2007 roku pracownik Urzędu Miejskiego w Bychawie na stanowisku do spraw promocji miasta. Współtworzy lokalną gazetę. Z wykształcenia informatyk – webmaster, z zamiłowania grafik i fotograf. Autor licznych fotoreportaży z życia Bychawy i jej mieszkańców. Ojciec dwóch córek: Amelii i Nelly.