Bychawa – innowacyjna gmina

image_pdfimage_print

5 listopada br. gmina Bychawa została wyróżniona tytułem „Regionalnego Lidera Innowacji i Rozwoju – 2010” w województwie lubelskim, w kategorii gmina miejsko-wiejskaalt.

Wręczenie tytułu miało miejsce w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubelskiego. Tytuł z rąk prezesa Fundacji Innowacji i Rozwoju odebrał burmistrz Andrzej Sobaszek i zastępca Jan Mazurkiewicz. Konkurs został zorganizowany przez Fundację Innowacji i Rozwoju, którą wspiera między innymi Ministerstwo Gospodarki, Ministerstwo Rozwoju Regionalnego, Polska Agencja Wspierania Przedsiębiorczości.
W celu wyłonienia wyróżnionych komisja skupiła się między innymi na kryteriach takich jak: zrealizowane przez gminę inwestycje oraz stopień wykorzystywania środków unijnych. Naszej gminie udało się zdobyć tytuł już trzeci raz.

List gratulacyjny Prof. Leny Kolarskiej-Bobińskiej, Poseł do Parlamentu Europejskiego
Szanowny Panie Burmistrzu,

Serdecznie Panu gratuluję zdobycia przez Gminę Bychawa tytułu laureata konkursu „Krajowi Liderzy Innowacji i Rozwoju – 2010” w kategorii „Innowacyjna Gmina”. Jest to osiągnięcie, które promuje nowoczesny wizerunek miasta i gminy oraz opinię o przyjazności dla jego mieszkańców i ich inicjatyw społeczno-gospodarczych. Odniesiony sukces świadczy o Pana zaangażowaniu i podejmowaniu działań mających na względzie rozwój całej gminy. Jest elementem, który kreuje pozytywny wizerunek nie tylko zaprezentowanego przez Pana miasta, ale całej Lubelszczyzny. Życzę, aby otrzymany tytuł Innowacyjnej gminy przyciągnął do Bychawy inwestorów, turystów oraz strategicznych partnerów.

Z poważaniem,

Prof. Lena Kolarska-Bobińska
Poseł do Parlamentu Europejskiego