Bychawskie Centrum Kultury zaprasza na koncert online 13 marca 2020 z okazji Dnia Kobiet

image_pdfimage_print
plakat

_____________________________________________________________________________

prowadzenie i oświetlenie: Mateusz Wróblewski

realizacja dźwięku: Jerzy Michalczuk

kamery: Clip-Art Studio Waldemar Serafin

realizacja wideo i streaming: Marek Matysek

_____________________________________________________________________________

Dla Kobiet i o Kobietach. Znane i nieznane piosenki w wykonaniu Łukasza Jemioły z zespołem. Niewątpliwą atrakcją będzie występ Męskiego Zespołu Wokalnego „Podkowiaki” z naszego centrum kultury.

Łukasz Jemioła – wokalista, songster, specjalizuje się w piosenkach retro oraz nurcie americana, jako gitarzysta swobodnie korzysta z techniki fingerpicking. Łukasz Jemioła jako wokalista wielokrotnie współpracował z Włodkiem Pawlikiem – laureatem Nagrody Grammy. Z Pawlikiem współtworzył projekty: „Wieczorem” – z muzyką do poezji Józefa Czechowicza, „Mów spokojniej” – z poezją Adama Zagajewskiego czy jazz-rockową kantaty „Myśląc Ojczyzna”. Łukasz Jemioła występował także z; Marylą Rodowicz, Januszem Radkiem, Arturem Andrusem, Andrzejem Lampertem, Margaret, Piotrem Bałtroczykiem, Piotrem Fronczewskim, Małgorzatą Kożuchowską, Maciejem Zakościelnym, Maciejem Miecznikowskim, zespołem Anawa Marka Grechuty.

Michał Iwanek – pianista, aranżer, kompozytor, producent muzyczny – Absolwent kierunku Edukacja Artystyczna na UMCS w Lublinie (I stopień) oraz Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach (II stopień). Studiował fortepian jazzowy u Wojciecha Niedzieli i Łukasza Ojdany. Wykładowca Kierunku Jazz i Muzyka Estradowa IM UMCS Lublin. Prowadzi klasę fortepianu na Wydziale Instrumentalistyki i Wokalistyki Jazzowej w Szkole Muzycznej im. T. Szeligowskiego w Lublinie.

Urszula Czerniak – urodziła się w Lublinie, gdzie ukończyła z wyróżnieniem Państwową Szkołę Muzyczną I i II stopnia im. T. Szeligowskiego w klasie kontrabasu mgr T. Skrobka. Studia kontynuowała w Akademii Muzycznej w Łodzi, w klasie kontrabasu prof. Tadeusza Górnego i prof. Piotra Czerwińskiego a następnie otrzymała tytuł licencjata na kierunku Jazz i Muzyka Estradowa w UMCS w Lublinie, w klasie kontrabasu jazzowego dr Mariusza Bogdanowicza. Swoje umiejętności zawodowe doskonaliła poprzez udział w wielu kursach i konkursach. Artystka na co dzień związana jest na stałe z Orkiestrą Filharmonii im. H. Wieniawskiego w Lublinie, gdzie obejmuje stanowisko muzyka – kontrabasisty solisty, oraz ze Szkołą Muzyczną I i II stopnia im. W. Lutosławskiego, gdzie prowadzi klasę kontrabasu.

Marek Fedor – muzyk, kompozytor, prekusista, cajonista, pedagog. Absolwent Akademii Muzycznej w Łodzi. Współpracował z wieloma zespołami i artystami, współtworzył wiele projektów muzycznych i teatralnych : Flamenco Namiętnie w reż. Krystyny Jandy, Corazon Flamenco, Carawana Banda, Por Fiesta, Impro Atak – musical Improwizowany. Pasjonat muzyki, uwielbia koncerty, ważne dla niego jest doświadczenie muzyki na żywo!

Bychawskie Centrum Kultury
zaprasza na koncert online z okazji Dnia Kobiet

ŁUKASZ JEMIOŁA, MICHAŁ IWANEK, URSZULA CZERNIAK, MAREK FEDOR
Z TOWARZYSTWEM MĘSKIEGO ZESPOŁU WOKALNEGO Z BCK

13 MARCA 2021 godz. 19.00

FACEBOOK I YOUTUBE
BYCHAWSKIEGO CENTRUM KULTURY