Czekamy na projekty rysunkowe
„Biblioteczki pod kukułką”
do 15 kwietnia

image_pdfimage_print

Zapraszamy wszystkich chętnych, do zaprojektowania plenerowej biblioteczki w ramach realizacji projektu budżetu obywatelskiego.

Opis koncepcyjny:

Projekt ten ma na celu upowszechnianie literatury pięknej, ale przede wszystkim ma ułatwić mieszkańcom naszego miasta dostęp do książek. Pomysł polega tym, aby w parku miejskim, a w przyszłości może w innych miejscach, powstała „biblioteczka plenerowa”. Byłby to nieduży, umocowany na stałe, regał na książki, zabezpieczony przed wilgocią i warunkami atmosferycznymi w taki sposób, aby książki tam umieszczone nie ulegały zniszczeniu. Szafka będzie miała zasuwkę, ale nie będzie zamykana na klucz, żeby każdy, kto będzie miał ochotę na poczytanie, mógł znaleźć coś dla siebie.

Korzystanie z księgozbioru będzie bezpłatne. Będzie można zabrać do domu interesującą nas książkę, a po przeczytaniu odnieść na miejsce i wybrać inną. Będzie można też zostawić tam swoje książki, które już przeczytaliśmy.

Czas realizacji:

Na projekty czekamy do końca marca – 31.03.2021 15 kwietnia 2021 r.

Miejsce dostawy projektu:

Projekty w formie elektronicznej takiej jak zdjęcie lub skan można przesłać na e-mail.: m.cwikla@bychawa.pl
w tytule wpisując „biblioteczka plenerowa”

Nagroda:

Dla osoby, która zostanie autorem realizowanego projektu, przyznana zostanie skromna nagroda dostosowana do wieku projektanta.