Do mieszkańców Bychawy

image_pdfimage_print

A  P  E  L

Burmistrza Bychawy oraz Przewodniczącego Rady Miejskiej w Bychawie do organizacji społecznych, urzędów, służb, instytucji i mieszkańców gminy Bychawa

W sobotę, 10 kwietnia 2010 r., w całej Polsce rozpoczęła się tygodniowa żałoba narodowa ogłoszona po śmierci Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Lecha Kaczyńskiego, jego małżonki Marii oraz pozostałych osób, które zginęły w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem. Zginęła elita państwa polskiego. Wiele najważniejszych instytucji polskich straciło nie tylko swoje władze, ale także wybitnych specjalistów w różnych dziedzinach życia.
Zwracamy się z prośbą o symboliczne uczczenie pamięci Ofiar tragedii w Smoleńsku. Apelujemy o zawieszenie, na znak żałoby, flagi państwowej z kirem na budynkach, obiektach użyteczności publicznej oraz czarnych wstążek na samochodach. Niech taki gest będzie wyrazem żałoby, lokalnym znakiem solidarności z Rodzinami tych, którzy zginęli.
Apelujemy również o godne zachowanie w okresie żałoby narodowej, uczczenie pamięci i oddanie hołdu osobom, które zginęły pod Smoleńskiem.
W najbliższy piątek, 16 kwietnia o godz. 11.30 w Urzędzie Miejskim w Bychawie odbędzie się uroczysta XLVI Sesja Rady Miejskiej w Bychawie. O godz. 12.00 w kościele parafialnym w Bychawie zostanie odprawiona Msza święta w intencji Prezydenta Lecha Kaczyńskiego i wszystkich, którzy zginęli w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem.
Serdecznie prosimy o uczczenie pamięci Prezydenta i Ofiar tragedii, poprzez zapalenie symbolicznego znicza pod zbiorowym portretem osób przy kościele parafialnym w Bychawie, jak również o wpis w księdze kondolencyjnej, która jest wystawiona w Urzędzie Miejskim w Bychawie w godzinach pracy Urzędu (7.15-15.15).

Przewodniczący Rady                        
Miejskiej w Bychawie                                Burmistrz Bychawy

/-/ Seweryn Gąbka                                 /-/ Andrzej Sobaszek