Etnolodzy w Bychawie – trwa inwentaryzacja starej drewnianej zabudowy w mieście i gminie Bychawa

W dniu dzisiejszym (6 października) rozpoczęła się inwentaryzacja starej drewnianej zabudowy w mieście i gminie Bychawa prowadzona przez studentów etnologii UMCS pod kierunkiem dr Marioli Tymochowicz. Młodych naukowców powitał burmistrz Bychawy Janusz Urban na oficjalnym spotkaniu w urzędzie miejskim.

2014-10-06 obóz etnologów

 

 

Studenci będą fotografować, mierzyć, liczyć, rysować, opisywać – jednym słowem inwentaryzować przepiękne, bo stare drewniane budynki mieszkalne oraz małe obiekty architektury sakralnej, tj. krzyże, kapliczki i figury. Inwentaryzacja potrwa tydzień.

Wszystkie te czynności (wraz z rozmowami z mieszkańcami, którzy, miejmy nadzieję, nie będą szczędzić informacji o historii danych obiektów) będą przeprowadzane w ramach obozu naukowego studentów Etnologii Uniwersytetu Marii Curie – Skłodowskiej w Lublinie, który udało się zorganizować w naszej gminie dzięki uprzejmości (i szybkiej reakcji) członków Zarządu Bychawskiego Towarzystwa Regionalnego.

 2014-10-06 etnolodzy w bychawie

Studenci liczą na życzliwe przyjęcie przez mieszkańców (w razie wątpliwości, każdy etnolog będzie posiadał przy sobie zaświadczenie z uczelni oraz legitymację studencką).