Ferie młodych Polaków i Ukraińców

image_pdfimage_print

Uczniowie Zespołu Szkół im. księdza Antoniego Kwiatkowskiego w Bychawie będą spędzać ferie razem z rówieśnikami z Ukrainy. W niedzielę 10 lutego do Polski przyjechała grupa młodzieży z Pustomyt i Korca. Polsko-ukraińskie ferie są organizowane w Bychawie od kilku lat.

– W związku z tym, że będziemy gościć w sumie 75 osób i nasz internat tylu nie pomieści, część zostanie zakwaterowana w zaprzyjaźnionym Zespole Szkół Techniki Rolniczej w Piotrowicach – mówi Informacyjnej Agencji Samorządowej dyrektor bychawskiego „kwiatka” Henryk Dudziak. 

Młodzież z Ukrainy będzie przebywać w powiecie lubelskim tydzień. Codziennie będą korzystać nie tylko z sali sportowej, siłowni i pływalni w Bychawie, ale również z obiektów w Piotrowicach, gdzie obejrzą m.in. pokazy sztangistów. Oprócz tego w programie zimowiska jest, kończąca karnawał, dyskoteka walentynkowa, zawody w siatkówce, piłce nożnej i koszykówce, szusowanie na nartach po stoku w Batorzu, a także wyjazdy na lodowisko do Lublina. Goście będą też zwiedzać okolicę. – Jeśli okaże się, że wśród nich będą osoby, które przyjechały po raz pierwszy, zechcemy im pokazać na przykład Muzeum na Majdanku i Muzeum na Zamku. Gdyby przyjechali ci, którzy już u nas byli, zaproponujemy inne atrakcje – dodaje dyrektor Dudziak. 

Pobyt ukraińskiej młodzieży jest finansowany przez szkoły w Bychawie i Piotrowicach oraz Powiat Lubelski.

 

Więcej na www.ias24.eu

Fot. ZS im. Ks. Kwiatkowskiego w Bychawie

źródło: http://www.powiat.lublin.pl/