Festyn Zaraszowski – fotorelacja

Coroczny Festyn Zaraszowski znany jako „Turniej Rycerski” w tym roku z motywem przewodnim „Wieś bez prądu ale z energią”. Przybyłym przybliżyliśmy czasy, kiedy to rycerze zdejmowali zbroje i trzeba było coś zjeść. A supermarketów nie było… Podczas imprezy żaden rycerz nie ucierpiał.

Bardzo dziękuję wszystkim za ogrom wykonanych prac. To wszystko zostało zbudowane rękami wspaniałych ludzi z naszych okolic bliższych i dalszych . Niektórzy pokonali setki kilometrów by nas wesprzeć.

Efekt. Kolejny wspaniały Rodzinny Festyn.

Do Konkursu Festynowego zapisało się prawie 250 osób, a obecnych było o sto osób więcej. Każdy uczestnik mógł otrzymać poczęstunek i upominek, a trzech „szczęściarzy” wylosowało rowery.

Uczestnicy Festynu wskazali trzy najciekawsze ich zdaniem stanowiska; dwa z nich prowadzili Harcerze a jedno Koło Gospodyń Wiejskich z Zaraszowa.

Dziękujemy sponsorom za wsparcie. Wydarzenie otrzymało dofinansowanie z Gminy Bychawa.

Wydarzeniu patronował Burmistrz Bychawy Janusz Urban.

Organizatorzy:

Stowarzyszenie na rzecz Rozwoju Wsi Zaraszów i okolic, Ochotnicza Straż Pożarna z Kolonii Zaraszów, Ochotnicza Straż Pożarna z Zaraszowa, Koło Gospodyń Wiejskich w Zaraszowie, 40 Drużyna Harcerska „Tropiciele”, Szkoła Podstawowa im. ks. Dominika Maja w Zaraszowie, Mieszkańcy Gminy Bychawa, Przyjaciele Zaraszowa z dalszych okolic, Radna Rady Powiatu Lubelskiego Anna Pawlas, Radny Gminy Miejskiej w Bychawie oraz Administrator strony zaraszow.pl Jerzy Jelcow, Sołtysi Zaraszowa, Kolonii Zaraszów i Urszulina: Joanna Baran, Andrzej Poniewozik i Stanisław Ziarkowski oraz Ks Krzysztof Łaszcz.

Serdecznie zapraszamy!

Patronat Honorowy: Burmistrz Bychawy

Więcej informacji na https://portal.zaraszow.pl/festyn-zaraszowski-fotorelacja/