Fotoreportaż z UROCZYSTOŚCI NADANIA IMIENIA na stronie internetowej Gimnazjum nr 1

image_pdfimage_print

W historii każdej szkoły są chwile niezwykłe, które zostają w pamięci nie tylko nauczycieli i uczniów, ale także całej społeczności lokalnej. Śmiało można powiedzieć, że takim wyjątkowym wydarzeniem była uroczystość nadania imienia „Obrońców Ojczyzny” i przekazania sztandaru Gimnazjum nr 1 w Bychawie, która odbyła się w przeddzień Narodowego Święta Niepodległości – 10 listopada br.

Uroczystość nadania imienia szkole była również okazją do świętowania 10-lecia istnienia Szkoły.
Przypomnijmy, że spośród trzech propozycji imienia: Zjednoczonej Europy, Lotnictwa Polskiego, Obrońców Ojczyzny największą liczbę głosów podczas przeprowadzonego w 2008 r. wielkiego głosowania uzyskała ta ostatnia. Wolę społeczności uczniowskiej sfinalizowali Radni Miejscy podejmując stosowną uchwałę w dniu 6 marca 2009 r. w sprawie nadania imienia.

10 listopada był niezwykłym dniem dla wszystkich: uczniów, nauczycieli, rodziców i zaproszonych gości. Sprawozdanie z uroczystości już wkrótce w nowym numerze „Głosu”. A teraz zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu z uroczystości nadania imienia na stronie Gimnazjum nr 1 w Bychawie.

Obszerna galeria zdjęć dostępna na stronie http://www.gim1bychawa.pl