Gminne Dożynki w Bychawce

SZANOWNI MIESZKAŃCY!

Tegoroczne Dożynki Gminne odbędą się 25 sierpnia 2013 r. przy Szkole Podstawowej w Bychawce.

2013-08-05 dozynki gminne w bychawceGospodarzami będą mieszkańcy sołectw: Bychawka Pierwsza, Bychawka Druga, Bychawka Trzecia, Bychawka Druga – Kolonia, Bychawka Trzecia – Kolonia, starostami – p. Anna Boczek z Bychawki Drugiej i p. Jarosław Wilkołazki z Bychawki Trzeciej.

 

W związku z powyższym, mam zaszczyt zaprosić wszystkich mieszkańców do wzięcia udziału w tym wydarzeniu oraz do przygotowania wieńca dożynkowego, który zostanie zaprezentowany w Konkursie Wieńców. Dla laureatów przewidziano nagrody finansowe i wyróżnienia. Bardzo proszę o zgłaszanie delegacji do 14 sierpnia br. Czas prezentacji nie powinien przekroczyć 5 min. Sołectwo, które zdobędzie I miejsce w konkursie wieńców, zaprezentuje swój wieniec na Dożynkach Powiatowych w Radawcu w dn. 1 września 2013 r.

 

Jednocześnie zapraszam młodzież do wzięcia udziału w III Turnieju Sołectw w Piłkę Nożną o Puchar Burmistrza Bychawy, który zostanie rozegrany podczas Dożynek Gminnych na stadionie w Bychawce koło szkoły. Współorganizatorem rozgrywek jest Bychawski Ludowy Klub Sportowy „Granit”. Proszę o zgłaszanie drużyn (liczba zawodników na boisku 5 + bramkarz) do dn. 14 sierpnia br. Regulamin Turnieju i karta zgłoszenia jest dostępna u sołtysa.

 

Zgłoszone zespoły (do 6-08-2013):

  1. Gałęzów
  2. Gałęzów Kolonia Druga
  3. Bychawka Pierwsza
  4. Wandzin