Już jest bezpłatny bezprzewodowy internet w centrum miasta

W ostatnim tygodniu października br. Bychawa dołączyła do miast umożliwiających bezpłatny dostęp do Internetu za pośrednictwem technologii bezprzewodowej. W chwili obecnej, aby połączyć się z Internetem należy znajdować się w Bychawie w zasięgu sygnału nadawanego z dachu budynku urzędu miejskiego lub szkoły podstawowej. Tam znajdują się dwa nadajniki hot-spot. Trzeci, już wkrótce, zostanie zainstalowany na dachu BCK.

– Bezpłatny internet w Bychawie za pomocą nadajników hot-spot to oferta skierowana do mieszkańców miasta, którzy chcą czerpać wiedzę z Internetu, robić zakupy, komunikować się ze znajomymi, opłacać rachunki, rozwijać swoje zainteresowania. Nie jest skierowana do osób, które chcą grać w sieci, czy ściągać pliki – mówi Grzegorz Szmit, informatyk Urzędu i jednocześnie koordynator projektu.
Bezpłatny Internet w Bychawie już działa. Warto sprawdzić samemu. Wystarczy posiadać komputer wyposażony w kartę WiFi. Łącze 512/128 kbit/s pozwala na całkiem przyzwoite korzystanie. Zostało również założone ograniczenie czasowe: połączenie zostaje automatycznie przerwane po 24 godzinach ciągłego korzystania.
Internet z nadajników hot-spot to tylko jeden z elementów projektu realizowanego przez Urząd pod nazwą „Budowa zintegrowanego systemu informatycznego dla zrównoważonego rozwoju Gminy Bychawa”. Modernizacja i unowocześnienie Urzędu Miejskiego w Bychawie to wydatek 1.067.061,20zł. Kwota dofinansowania z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego WL na lata 2007-2013 to kwota 907.002,02 zł. Środki z budżetu gminy: 160.059,18 zł.


Autor: Monika Głazi
k
logo rpo