Kolejne sukcesy Uczniowskiego Klubu Pływackiego z Bychawy

image_pdfimage_print

Zawodnik UKP Bychawa Patryk Batko Mistrzem Polski!

W dniach 28-29 maja 2022 roku w Krakowie odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorów Młodszych w Pływaniu Niepełnosprawnych. Wystartowało 119 zawodników i zawodniczek z całej Polski z 20 klubów w tym nasz zawodnik, który zaprezentował się z wyśmienitej strony. Patryk podczas tej imprezy zdobył  5 medali (1 złoty,1 srebrny, 3 brązowe).

Tytuł Mistrza Polski zdobył na dystansie 100m stylem motylkowym.

Vice-mistrzostwo Polski wywalczył na dystansie 200m stylem dowolnym.

Trzykrotnie zdobył tytuł II-vice Mistrza Polski na dystansach 50m i 100m stylem dowolnym oraz 50m stylem motylkowym.

W łącznej klasyfikacji zawodników startujących w klasie S10 uplasował się na II miejscu.

Zawodnicy UKP Bychawa z medalami w Garwolinie!

W dniu 18 czerwca 2022 roku w Garwolinie odbyły się X Otwarte Zawody Pływackie o Puchar Burmistrza Miasta Garwolin. W tych zawodach wystartowało 141 zawodników i zawodniczek z 9 klubów w tym nasi zawodnicy w 5-cio osobowym składzie.

W tych zawodach nasi zawodnicy zdobyli 6 medali( 2 złote, 3 srebrne oraz 1 brązowy)

W tych zawodach brali udział:

-Łucja Frączek dwukrotnie zdobyła złote medale na dystansie 50m stylem grzbietowym oraz 100m stylem zmiennym.

-Mateusz Teter dwukrotnie zdobył srebrne medale na dystansie 50m stylem klasycznym oraz 100m stylem zmiennym.

-Amelia Prącik srebrny medal zdobyła na dystansie 50m stylem dowolnym oraz brąz na dystansie 50m stylem motylkowym.

-Magdalena Teter zajęła IV miejsce na dystansie 100m stylem zmiennym oraz VII miejsce na dystansie 50m stylem klasycznym.

-Piotr Lipiński uplasował się na VI miejscu na dystansie 50m stylem grzbietowym oraz zajął VIII miejsce na dystansie 50m stylem dowolnym.

Zawodniczki UKP Bychawa z medalami podczas Głównych Mistrzostw Województwa Lubelskiego!

W dniach 25-26 czerwca 2022 roku na pływalni olimpijskiej Aqua Lublin obyły się Główne Mistrzostwa Województwa Lubelskiego. W tych zawodach wystartowało 298 zawodników i zawodniczek z 28 klubów w tym nasze zawodniczki. Zawody odbyły się w trzech kategoriach wiekowych 12-13 lat (młodzik), 14-15 lat (junior), 16 lat i starsi (open)

Łucja Frączek oraz Amelia Prącik to zawodniczki 14-letnie, które rywalizowały w kategorii junior z rok starszymi zawodniczkami.

Łucja Frączek zdobyła dwa brązowe medale na dystansie 50m stylem grzbietowym oraz na 100m stylem grzbietowym, V miejsce na dystansie 200m stylem grzbietowym.

Amelia Prącik zajęła III miejsce na dystansie 400m stylem zmiennym oraz IV miejsce na dystansie 200m stylem motylkowym, VI miejsce na dystansie 100m stylem motylkowym.

Julia Flis rywalizowała w kategorii młodzik, gdzie zajęła XIV miejsce na dystansie 100m stylem klasycznym.