Kolejne sukcesy Uczniowskiego Klubu Pływackiego z Bychawy

image_pdfimage_print

Na pływalni AQUA Lublin swoje ligowe zmagania nowego sezonu rozpoczęli 19 stycznia 2019 pływacy UKP Bychawa. Pierwsza runda była połączeniem Ligi Wojewódzkiej Dzieci i Młodzików oraz Ligi Open, pod nazwą Multi Ligi. W zawodach wystartowało 492 zawodników reprezentujących 28 klubów z całego województwa w tym gronie znaleźli się zawodnicy Uczniowskiego Klubu Pływackiego Bychawa.

Zawodnicy UKP Bychawa rewelacyjnie zaprezentowali się zajmując 1 miejsce w podsumowaniu postępów zawodników. W najmłodszej kategorii 11 latków wystąpiła Łucja Fraczek, która rewelacyjnie zaprezentowała się na dystansie 100 m stylem grzbietowym zajmując 2 miejsce w swoim wyścigu. Natomiast na dystansie 200 m stylem dowolnym uplasowała się na  6 pozycji w swojej  serii. Amelia Prącik bardzo dobrze wystartowała na dystansie 100 m stylem grzbietowym zajmując 7 miejsce natomiast na dystansie 50 m stylem dowolnym ukończyła swój wyścig na 8 miejscu w swoich seriach. W kategorii 12 latków wystartował Szymon Lipiński, który zwyciężył w swoim wyścigu na dystansie 100 m stylem dowolnym poprawiając swój czas o 7 sekund na dystansie 200 m stylem klasycznym uplasował się na 8 miejscu w swojej serii. W najstarszej kategorii 13 lat i starsi wystartowali: Zuzanna Salasa, która zajęła 4 miejsce na dystansie 100 m stylem zmiennym w swojej serii na 50 m stylem motylkowym uplasowała się na 8 miejscu w swoim wyścigu. Daniel Salasa, który zajął 2 miejsce na dystansie 100 m stylem klasycznym (poprawiając się o sekundę) oraz 3 miejsce na 100 m stylem zmiennym (poprawiając swoją życiówkę o 13 sekund)w swojej serii. Maria Pruś, która uplasowała się w swoich wyścigach na 7 i 10 miejscu odpowiednio na dystansach 100 m stylem klasycznym oraz dowolnym (poprawiając swój dotychczasowy czas o 4  i 3 sekundy). Klaudia Grzywa uplasowała się na 3 miejscu na dystansie 200 m stylem grzbietowym(poprawiając swoją życiówkę o 5 sekund) natomiast na 100 m stylem klasycznym zajęła 10 miejsce w swoich wyścigach. Alicja Nowicka zajęła 8 miejsce na dystansie 100 m stylem zmiennym natomiast na dystansie 100 m stylem dowolnym uplasowała się na 13 pozycji (poprawiając swój czas o 10 sekund) w swoich seriach. Mateusz Goźdź  w swoich wyścigach dwukrotnie plasował się na 6 pozycji na dystansie 100 m stylem klasycznym oraz  dowolnym. Filip Klimek uplasował się na 7 i 8 miejscu odpowiednio na 100 m stylem dowolnym (poprawiając swój dotychczasowy rezultat o 12 sekund) i 50 m stylem motylkowym. Wiktor Klimek zajął 6 i 8 pozycje na 100 m stylem zmiennym oraz dowolnym w swoich seriach poprawiając swoją życiówkę odpowiednio o  3 sekundy oraz 22 sekundy na 100 m stylem  dowolnym. UKP Bychawa wystawiła sztafety w najstarszej kategorii 13 lat i starsi 4 x 50 m stylem dowolnym kobiet i mężczyzn. Sztafeta kobiet w składzie: Zuzanna Salasa, Maria Pruś, Klaudia Grzywa, Alicja Nowicka uplasowała się na 9 miejscu w swoim wyścigu  natomiast sztafeta mężczyzn w składzie: Daniel Salasa, Mateusz Góźdź, Filip Klimek, Wiktor Klimek uplasowała się na 4 miejscu w swojej serii. Bardzo mnie cieszy ze moi zawodnicy zwyciężyli w klasyfikacji podsumowania postępów zawodników i mam nadzieje, że z zawodów na zawody również będą poprawiali swoje rezultaty i  nadal będą godnie reprezentowali miasto Bychawa.