Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej 2015 w Zespole Szkół Zawodowych nr 1

W Zespole Szkół Zawodowych nr 1 im. mjra H. Dobrzańskiego w Bychawie właśnie zakończył się VI Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej zorganizowany przez szkołę. Starosta Lubelski i Burmistrz Bychawy objęli konkurs patronatem i ufundowali nagrody dla laureatów.
2015-11-18 hubal konkurs recytatorski 650
 
Do udziału w recytatorskich zmaganiach zgłosiło się 26 uczestników nie tylko z bychawskich szkół średnich i gimnazjów, ale i z innych z terenu powiatu lubelskiego.
W kategorii gimnazjalistów najlepszy okazał się Oskar Mituła z Gimnazjum nr 1 im. Obrońców Ojczyzny w Bychawie, drugie miejsce zajęła Kinga Wierzbicka z Gimnazjum im. Jana Pawła II w Mętowie, trzecie – Paulina Wieczorkiewicz z Gimnazjum nr 1 im. Obrońców Ojczyzny w Bychawie, wyróżnienie – Aleksandra Zdybel z Gimnazjum w Mętowie.
W kategorii szkół ponadgimnazjalnych pierwsze miejsce otrzymała Klaudia Dadej z Zespołu Szkół im. M. Kopernika w Bełżycach, drugie – Weronika Witek – z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Niemcach, III – Anna Stanicka z Zespołu Szkół im. ks. Antoniego Kwiatkowskiego w Bychawie, wyróżnienie – Ewa Sawa z Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 im. mjra H. Dobrzańskiego w Bychawie.
Recytatorów oceniała komisja w składzie: Monika Głazik (przewodnicząca komisji), Jadwiga Grzesiak i Barbara Cywińska.