Lubelski Węgiel Bogdanka pośrednikiem w sprzedaży węgla dla mieszkańców Gminy Bychawa

Gmina Bychawa przystąpiła do programu sprzedaży węgla dla mieszkańców po cenie preferencyjnej. Obecnie trwa procedura podpisania umowy ze spółką Lubelski Węgiel Bogdanka, która będzie pośrednikiem w sprzedaży węgla. Czekamy na podpisanie umowy i mam nadzieję, że wkrótce rozpoczniemy dystrybucję węgla dla naszych mieszkańców – mówi Burmistrz Bychawy Janusz Urban.

Przypominamy, że od 7 listopada br. w Urzędzie Miejskim w Bychawie można składać wnioski na zakup węgla po cenie preferencyjnej. Prawo do zakupu węgla po cenie preferencyjnej (do 2 tys. zł za tonę) w ramach rządowego programu pomocowego mają te gospodarstwa, którym przysługuje dodatek węglowy. Cena preferencyjna węgla nie obejmuje kosztów usług dodatkowych, np. workowania (o ile wnioskodawca będzie chciał węgiel w workach), paletowania, czy transportu węgla z miejsca składowania do gospodarstwa domowego. Koszty te obciążą gospodarstwo domowe, do którego trafi węgiel.

Za dystrybucję węgla w gminie Bychawa odpowiedzialne jest Bychawskie Przedsiębiorstwo Komunalne. O harmonogramie możliwości odbioru węgla będziemy informować na bieżąco.