Łucznicy z całej Polski zawitali do Bychawy!

W sobotę 22.04.2023 roku w malowniczym otoczeniu bychawskiego zalewu i górujących nad nim ruin pałacu odbył się Turniej Łuczniczy. Uczestnicy podążali ścieżką łuczniczą, na której rozlokowano 24 cele 3D – dla niewtajemniczonych: co ciekawe celami nie były zwykłe tarcze, tylko figury zwierząt – np. kaczka, sarna, dzik, niedźwiedź – w oryginalnych rozmiarach. Turniej przebiegał w rodzinnej atmosferze.

Nagranie audio z zakończenia imprezy – wręczenie dyplomów – podziękowania

Sprawozdanie z przeprowadzonego w dniu 22.04.2023 r. turnieju łuczniczego „Złota Strzała na Zamku”

W dniu 22.04.2023 r. na pięknie położonych terenach (ruin pałacu i jego rozległego otoczenia) przeprowadzony został turniej łuczniczy pod nazwą „Złota Strzała na Zamku”

Był to pierwszy z cyklu spotkań łuczniczych turniej ligowy pod główną nazwą „Na Wschodnich Rubieżach Rzeczypospolitej” Pozostałe edycje odbywać się będą w : Romaszkach, Kodniu, Kraśniku i Skrzynicach.

W turnieju wzięło udział ponad 100 łuczniczek i łuczników (wraz z organizatorami i opiekunami małoletnich łuczników) z terenu całej Polski.

Turniej prowadzony był na podstawie regulaminu ligi łuczniczej w terenie gdzie zawodniczki i zawodnicy mieli za zadanie wyszukiwać i trafiać cele łucznicze 2D i 3D tj. naturalnej wielkości figury zwierząt.

W ramach trwającego turnieju Lubelska Grupa Łucznicza zorganizowała i przeprowadziła warsztaty łucznicze dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych (mieszkańców Bychawy). Warsztaty trwały od godz. 10.00 do 15.00 i uczestniczyło w nich około 25 osób.

Na zakończenie turnieju łuczniczego „Złota Strzała na Zamku” w trzynastu kategoriach wręczono medale, dyplom oraz przypinki turnieju dla koleżanek i kolegów łuczników .

Należy nadmienić, że turnieje organizowane przez LGŁ to forma sportowej rywalizacji z elementami integracyjnymi.

W imieniu Lubelskiej Grupy Łuczniczej i uczestników turnieju wyrażam głęboką wdzięczność władzom Miasta Bychawa oraz osobiście Panu Burmistrzowi, za objęcie Patronatem Honorowym turnieju łuczniczego „Złota Strzała na Zamku”.

Dariusz Wojniak

Tabela wyników : https://archerypoints.pl/competition/205


#gallery-1 { margin: auto; } #gallery-1 .gallery-item { float: left; margin-top: 10px; text-align: center; width: 33%; } #gallery-1 img { border: 2px solid #cfcfcf; } #gallery-1 .gallery-caption { margin-left: 0; } /* see gallery_shortcode() in wp-includes/media.php */

Wydarzenie zorganizowane przez Lubelską Grupę Łuczniczą zostało objęte Patronatem Honorowym Burmistrza Bychawy.