Małgorzata Kalicińska gościem specjalnym „Mola”

image_pdfimage_print

2013-03-15 regionalnie dla mola 550

11. edycja wydarzenia literacko-kulinarnego z cyklu „…dla Mola” odbędzie się w pierwszy dzień wiosny 21 marca 2013 o g.16.30 w BCK. Tym razem będzie „Regionalnie dla Mola”.

 

Czytelnicy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bychawie mieli trzy miesiące na odnalezienie w książkach regionalnych smaków. Ci, bardziej niecierpliwi, a obdarzeni talentem literackim, sami sięgnęli po pióro. Efekty literackich poszukiwań poznamy w najbliższy czwartek, tj. 21 marca 2013 r. podczas imprezy finałowej, zamykającej i podsumowującej konkurs. Przywołamy literackie receptury i spróbujemy je ożywić tak, aby każdy mógł poczuć smak literatury na podniebieniu…

Gościem specjalnym będzie pani Małgorzata Kalicińska, autorka cyklu „Nad Rozlewiskiem”.

 

Biblioteka bierze udział w projekcie „Danie dla Mola czyli czytanie podniebieniem”. Jest on realizowany dzięki środkom konkursu „Aktywna Biblioteka” Akademii Filantropii w Polsce w ramach Programu Rozwoju Bibliotek.
Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego realizuje Program Rozwoju Bibliotek, który ma ułatwić polskim bibliotekom publicznym dostęp do komputerów, Internetu i szkoleń. Program Rozwoju Bibliotek w Polsce jest wspólnym przedsięwzięciem Fundacji Billa i Melindy Gates oraz Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

Więcej na stronie biblioteki www.biblioteka.bychawa.pl