Mateusz Sprawka wicemistrzem Polski

image_pdfimage_print

Gmina Bychawa po raz kolejny jest dumna ze swojego mieszkańca. Mateusz Sprawka mieszkaniec Bychawki Pierwszej zdobył srebrny medal w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w podnoszeniu ciężarów rozgrywanych w dniach 08-11.07.2021.

W dowód uznania w dniu 6 grudnia 2021 r. miało miejsce wręczenie zawodnikowi Mateuszowi Sprawce nagrody Burmistrza Bychawy za osiągnięte wyniki sportowe.

Jesteśmy dumni i wdzięczni, że zawodnik Mateusz Sprawka godnie reprezentuje naszą gminę Bychawa, rozsławiając jej imię w Polsce. Niech otrzymana nagroda będzie wyrazem podziękowania za trud, poświęcenie i determinacje w osiąganiu założonych celów. Za wspieranie Mateusza na drodze do sportowego rozwoju. pragnę skierować wyrazy uznania do Pana Waldemara Sprawki ojca oraz Pana Antoniego Kawałki trenera –podziękował Janusz Urban Burmistrz Bychawy

Nagroda za osiągnięte wyniki sportowe dla Mateusza Sprawki została przyznana na wniosek Gminnego Ludowego Klubu Sportowego „POM-ISKRA” w oparciu o zapisy uchwały Rady Miejskiej w Bychawie z dnia 27 października 2016 r. w sprawie ustanowienia nagród i wyróżnień za osiągnięte wyniki sportowe oraz osiągnięcia w działalności sportowej.