Można za darmo nauczyć się obsługi komputera i obróbki zdjęć, wykonywania wieńców dożynkowych i palm wielkanocnych – oferta dla seniorów

Aktywni seniorzy

Można za darmo nauczyć się obsługi komputera i obróbki zdjęć, wykonywania wieńców dożynkowych i palm wielkanocnych, a na koniec pojechać na wycieczkę do muzeów i do teatru w Warszawie. Takie są założenia projektu, który przygotowało Bychawskie Stowarzyszenie Kobiet Aktywnych, a pieniądze na ten cel pozyskało z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich.

 

To propozycja dla mieszkańców Bychawy i okolic w wieku 50+, którzy chcą wziąć udział w projekcie „Aktywny i patriotyczny Senior – Dla Niepodległej”.

 

Zajęcia komputerowe będą dotyczyć m.in.: kopiowania i przesyłania dokumentów i fotografii, a także obsługi skanera, kopiarki i innych urządzeń zewnętrznych oraz dokonywania zakupów przez internet.

 

Na warsztatach etnograficznych będzie się można nauczyć na przykład lepienia garnków, świeczników, biżuterii i przedmiotów codziennego użytku oraz ich wypalania w piecu, który stowarzyszenie kupi w ramach projektu.

 

W związku z tym, że projekt będzie realizowany w ramach obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, uczestnicy projektu pojadą również na wycieczkę do stolicy. Odwiedzą Muzeum Narodowe w Warszawie i Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku, a także obejrzą spektakl w jednym z warszawskich teatrów.

 

W programie zajęć są również wykłady z historii i prawa, oraz warsztaty dziennikarstwa obywatelskiego i fotograficzne. Efekty warsztatów zostaną zaprezentowane podczas wystawy, która będzie towarzyszyć podsumowaniu całego projektu.

 

Zajęcia będą się odbywać w Bychawskim Centrum Kultury od lipca 2018 do końca grudnia 2019 roku. Zapisy chętnych rozpoczynają się już w najbliższy poniedziałek 2 lipca, a szczegółowe informacje można uzyskać  telefonicznie pod numerem 606 964 537.