Nabór deklaracji na kolektory słoneczne do 16 kwietnia

image_pdfimage_print

W kwietniu 2012 r. Zarząd Województwa Lubelskiego planuje ogłosić konkurs w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego, Działania 6.2 Energia przyjazna środowisku, na realizację projektów związanych z montażem kolektorów słonecznych na posesjach osób fizycznych.

Z programu mogą skorzystać właściciele posesji położonych na terenach wiejskich oraz miejskich.

Do chwili obecnej nie zostały ustalone jeszcze szczegółowe zasady finansowania projektów składanych w ramach planowanego konkursu. Nie jest znana wysokość dofinansowania, ani maksymalna wartość projektu. Wstępny szacunkowy koszt odpłatności za zestaw instalacji solarnej może wynieść około 2000 zł. (udział właściciela posesji).
Gmina Bychawa planuje złożyć wniosek o dofinansowanie do realizacji tego przedsięwzięcia.

Osoby zainteresowane otrzymaniem dofinansowania do zakupu i montażu instalacji solarnych w budynkach mieszkalnych położonych na terenie Gminy Bychawa, mogą składać deklarację wraz z ankietą uczestnictwa w Punkcie Obsługi Interesanta w Urzędzie Miejskim w Bychawie do 16 kwietnia 2012 r.

Deklarację oraz ankietę w wersji papierowej można pobrać w Punkcie Obsługi Interesanta w Urzędzie Miejskim w Bychawie lub w wersji elektronicznej ze strony internetowej Gminy Bychawa: www.bychawa.pl

załącznik: Wniosek do wydrukowania