Nabór na kurs chemizacyjny z zakresu stosowania środków ochrony roślin przy użyciu opryskiwaczy

image_pdfimage_print

Lubelski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Końskowoli, Zespół Doradztwa Rolniczego w Bychawie, ogłaszają nabór na kurs chemizacyjny z zakresu stosowania środków ochrony roślin przy użyciu opryskiwaczy:

1. kurs podstawowy dla osób, które wcześniej nie uczestniczyły w szkoleniu z zakresu stosowania środków ochrony roślin (szkolenie dwudniowe cena 100 zł)

2. kurs uzupełniający dla osób, które ukończyły szkolenie (czyli posiadają zaświadczenie, ale z powodu upływu 5 lat jest ono nieważne, cena 80 zł, jest to szkolenie jednodniowe).

 

Ukończenie kursu uprawnia do nabywania i stosowania środków ochrony roślin oraz wykonywania zabiegów chemizacyjnych zgodnie z wymogami ochrony środowiska. Dokument ten wymagany jest w czasie kontroli dokonywanych przez ARiMR, PIORiN, a także kontroli w zakresie zasad wzajemnej zgodności (Cross Compliance). Zaświadczenie jest ważne przez 5 lat.

Informujemy również o możliwości umówienia się z pracownikiem ZDR na atestację opryskiwacza w gospodarstwie.

Osoby zainteresowane w/wym. kursem lub atestacją opryskiwacza proszone są o kontakt – Ewelina Markowska tel. 661409877 lub Zespołem Doradztwa Rolniczego w Bychawie ul. Rataja 6.