Nasi zawodnicy zdobyli 10 medali w Ogólnopolskich Zawodach Pływackich w Zamościu

image_pdfimage_print

W sobotę 23 kwietnia 2022 roku w Zamościu odbyła się XV edycja Ogólnopolskich Zawodów Pływackich o Puchar Roztocza 2022 pod patronatem Prezydenta Miasta Zamość W tych zawodach wystartowało ponad 120 zawodniczek i zawodników z 9 klubów w tym 5-cio osobowa ekipa UKP Bychawa.

Amelia Prącik trzykrotnie zdobywała srebrne medale na dystansach 50m, 100m oraz 200m stylem motylkowym. W klasyfikacji najlepszych delfinistek również uplasowała się na II miejscu. V miejsce zajęła na dystansie 100m stylem zmiennym.

Łucja Frączek Srebrny medal wywalczyła na dystansie 200m stylem grzbietowym, dwukrotnie III miejsce zdobywała na dystansie 50m oraz 100m również stylem grzbietowym. W klasyfikacji najlepszych grzbiecistek uplasowała się na III miejscu.

Szymon Lipiński zdobył 4 medale, 3 srebrne „krążki” zdobył na dystansach 50m, 100m, 200m stylem motylkowym oraz brązowy na dystansie 100m stylem zmiennym.

Julia Flis dwukrotnie zajmowała V miejsce na dystansie 50m oraz 200m stylem klasycznym. Vi miejsce wywalczyła na 100m stylem klasycznym.
Martyna Nowa trzykrotnie plasowała się na VII miejscu na dystansach 50m,100m oraz 200m stylem grzbietowym.