Nasza krew ratuje życie!

image_pdfimage_print

W sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Bychawie właśnie zakończyła się zbiórka krwi.
– To była bardzo udana akcja. Zebraliśmy 6 litrów 750 ml krwi, to więcej niż zakładaliśmy – mówi doktor Beata Krajeńska, odpowiedzialna za przeprowadzenie akcji w Bychawie.
W akcji zorganizowanej przy współpracy Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie oraz Urzędu Miejskiego w Bychawie wzięły udział 24 osoby. Dziewięć z nich ze względów medycznych nie mogła oddać krwi.
W akcji udział wzięli nie tylko pracownicy bychawskich instytucji (Urzędu, Bychawskiego Centrum Kultury, Bychawskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego, banków), ale również osoby zainteresowane, które dowiedziały się o akcji z ogłoszeń i plakatów. Byli honorowi dawcy krwi, którzy regularnie oddają krew, ale większość była pierwszy raz. Jedni z potrzeby serca, a niektórzy z ciekawości… Wszyscy odważni, którym dzisiaj w Bychawie udało się oddać krew, wychodzili z Urzędu bardzo zadowoleni. Nikt nie zemdlał…
Przed zabiegiem u dawcy konieczne było wykonanie badań laboratoryjnych i lekarskich, na podstawie których kwalifikowany był do oddania krwi. Po oddaniu krwi każdy otrzymywał ekwiwalent kaloryczny w postaci 8 (!!!) czekolad. W tym dniu pracownikom i uczniom przysługuje również dzień wolny.

mg

podczas oddawania krwipodczas oddawania krwi