Naukobus i ,,człowiek-układanka” w Bychawie!

image_pdfimage_print

Choć trwają wakacje, to Naukobus z Centrum Nauki Kopernik nie odpoczywa, a wciąż odwiedza dzieci i młodzież w kolejnych miejscowościach w kraju. I tak 30 i 31 lipca będzie gościł w Zespole Szkół im. ks. Antoniego Kwiatkowskiego w Bychawie! Wszyscy, którzy w tych dniach odwiedzą placówkę, będą mieli szansę zmienić się w odkrywców, sprawdzić swoją pamięć, rozwiązywać łamigłówki i dowiedzieć się, jak ciężko pracuje ludzkie serce.

Naukobus udowadnia, że nauka zachwyca, budzi ciekawość, bawi i wciąga. Interaktywna wystawa to część programu Nauka dla Ciebie, który jest wspólną inicjatywą Ministra Edukacji i Nauki oraz Centrum Nauki Kopernik, skierowaną do mniejszych miejscowości.

Dotykanie nauki

Dzieci i młodzież, którzy odwiedzą wystawę, będą mogli cieszyć się nieodpłatnym, samodzielnym eksperymentowaniem! To nie tylko pozwala obudzić ciekawość. Siadając na wirującym krześle, można doświadczyć, jak w praktyce działa teoria zachowania momentu pędu. Jednym z ulubionych eksponatów odwiedzających wystawę jest „człowiek-układanka”. Przekonaj się, jak wiele emocji potrafi wzbudzić próba umieszczenia jego organów wewnętrznych we właściwych miejscach. Nauka poprzez dobrą zabawę gwarantowana!

Strefa Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności (SOWA) już wkrótce w Bychawie

Dla tych, którzy dzięki Naukobusowi rozbudzą ciekawość, będą głodni wiedzy i gotowi na fascynujące eksperymenty, mamy kolejną niespodziankę. Już jesienią w Bychawie otworzy się Strefa Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności – to miejsce pełne dotykalnych eksponatów, które ożywają dzięki interakcji z odwiedzającymi. Stacje badawcze to jednak nie wszystko – odkrywcy w każdym wieku w Strefie znajdą także Majsternię – przestrzeń, w której można samodzielnie lub w grupach mierzyć się z wyzwaniami konstruktorskimi.  SOWA, wspierana przez Centrum Nauki Kopernik, pomoże dzieciom i dorosłym poczuć radość z doświadczania i zdobywania wiedzy przez swobodne eksperymentowanie. Więcej informacji po wakacjach.

Wspólny Program Ministra Edukacji i Nauki oraz Centrum Nauki Kopernik pod nazwą Nauka dla Ciebie finansowany jest w ramach dotacji Ministra Edukacji i Nauki na podstawie umowy z dnia 6 marca 2020 r. Nr 1/CNK-NAUKOBUS/2020. W roku 2023 w ramach Programu Nauka dla Ciebie realizowane są działania „Naukobus”, „Planetobus”, „O matmo!” oraz 26. Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik.


 fotografie: Agata Steifer (Centrum Nauki Kopernik)