Obchody 11 listopada w Środowiskowym Domu Samopomocy w Bychawie

11  listopada to dzień szczególny dla Polski, ponieważ czcimy jedno z największych wydarzeń w naszej historii – po 123 latach zaborów Polska wybiła się na niepodległość.

Z tej okazji Środowiskowy Dom Samopomocy w Bychawie włączył się w ogólnopolskie świętowanie 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę poprzez organizację konkursów oraz uroczystości. Podczas obchodów Dni Zdrowia Psychicznego zaprezentowano piosenki i utwory poetyckie o charakterze patriotycznym. Następnie w ŚDS po raz kolejny gościła grupa teatralna z Krakowa ze spektaklem „Spełnione sny”. Przedstawienie podejmowało tematykę dotyczącą odzyskania przez Polskę niepodległości. W listopadzie uczestnicy ŚDS zostali zaproszeni przez dyrekcję ZS im. ks. A. Kwiatkowskiego na uroczystą akademię przygotowaną przez młodzież poświęconą tematyce niepodległościowej. Podczas zajęć terapeutycznych uczestnicy wykonywali prace o charakterze patriotycznym,które zdobiły pomieszczenia, a także pojawiały się na gazetkach ściennych oraz wystawach.

Uwieńczeniem 100-lecia odzyskania niepodległości było zorganizowane w ośrodku spotkanie,podczas którego uczestnicy zaprezentowali piosenki oraz utwory o tematyce niepodległościowej. W ten sposób ŚDS złożył hołd tym, którzy w poświęceniu wywalczyli przed laty upragniona niepodległość.

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia Dyrekcja, pracownicy oraz uczestnicy ŚDS w Bychawie życzą zdrowych, spokojnych i śnieżnobiałych świąt.

Renata Krusińska
Anna Kruszyńska