Obchody Jubileuszu 25-lecia działalności Środowiskowego Domu Samopomocy w Bychawie odbyły się dnia 1 lipca 2021 r. w Bychawskim Centrum Kultury.

image_pdfimage_print

To już 25 lat

Środowiskowy Dom Samopomocy w Bychawie jest jednym z 56 ośrodków wsparcia dla osób z zaburzeniami psychicznymi funkcjonujących na terenie województwa lubelskiego. ŚDS od 1996 roku wspiera osoby z zaburzeniami psychicznymi oraz ich rodziny. Jest to jedna z najstarszych placówek tego typu na terenie województwa.

Podczas obchodów mieliśmy zaszczyt gościć Wicewojewodę Lubelskiego Bolesława Gzika, który odczytał list Minister Rodziny i Polityki Społecznej Marleny Maląg, wręczył dyplom uznania Wojewody Lubelskiego z medalem dla ŚDS oraz uhonorował dwóch wyróżniających się pracowników zaangażowanych w działalność na rzecz ośrodka.

Pozostali pracownicy, zasłużeni długoletnim stażem pracy na rzecz osób niepełnosprawnych zostali odznaczeni złotymi i srebrnymi medalami za długoletnią służbę nadane przez prezydenta RP.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się: Wicestarosta Lubelski Andrzej Chrząstowski, Dyrektor Wydziału Polityki Społecznej LUW Albin Mazurek, Burmistrz Bychawy Janusz Urban wraz z delegacją pracowników z Urzędu Miejskiego w Bychawie, delegacje z PFRON i PCPR w Lublinie, wójtowie gmin ościennych, kierownicy Ośrodków Pomocy Społecznej z gmin, z którymi współpracujemy, przedstawiciele środowiska medycznego, przedstawiciele placówek oświatowych znajdujących się na terenie gminy, Rodziny Uczestników i delegacje z zaprzyjaźnionych ŚDS-ów.

Obchody uświetniła część artystyczna przygotowana przez naszych Uczestników. Były to występy wokalne oraz przedstawienie pt. „Moc przyjaźni”.

Za wsparcie wydarzenia składamy podziękowania naszym sponsorom: księgarni „LUMER” w Bychawie, firmom „Juella” Elżbieta i Jerzy Maciąg oraz „Zakrzowiak” Sp. z o.o. w Bychawie, Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Bychawie, Pani Katarzynie Lalak, Pani Bogumile Skoczylas, Panu Marcinowi Krykowi, Państwu Danucie oraz Januszowi Lipcom, Pani Annie Dzwonowskiej oraz Panu Tadeuszowi Gajurowi – którzy pomogli nam finansowo, bądź podarowali artykuły spożywcze potrzebne do przygotowania poczęstunku.

Bożena Niedźwiadek, Ewa Podgórska