Ppor. pil. mgr inż. Ewa Maj została prymuską dęblińskiej Szkoły Orląt

2014-11-24 Ewa maj przyjmuje szablePo raz pierwszy w niemal 90-letniej historii dęblińskiej Szkoły Orląt prymuską tej uczelni została kobieta. Ewa Maj jest absolwentką kierunku lotnictwa i kosmonautyki w specjalności pilota samolotu transportowego. Jej średnia to 4,83. Wiadomość tę podały wczoraj wszystkie ogólnopolskie media. Promocja absolwentów szkół wojskowych odbyła się przed Grobem Nieznanego Żołnierza w Warszawie.
To dla nas bardzo miłe, bo ppor. pil. mgr inż. Ewa Maj z domu Klimek pochodzi z naszej gminy – z Osowy-Kolonii. Jest córką sołtysa p. Stanisława Klimka.
2014-11-24 ewa maj pierwsza z lewej
Już 23 grudnia br. ppor. Ewa Maj obejmie pierwsze stanowisko służbowe. Będzie pilotem samolotu transportowego Bryza w 42 Bazie Lotnictwa Szkolnego w Radomiu.
O Ewie pisaliśmy w naszej gazecie cztery i pół roku temu (art. Ewa będzie pilotem! „GZB” 5/210/2010), gdy dopiero rozpoczynała studia w Wyższej Szkole Oficerskiej Sił Powietrznych w Dęblinie. Absolwentka ZS im. ks. A. Kwiatkowskiego w Bychawie. Przed rozpoczęciem studiów w 2009 roku Ewa odbyła też staż w Urzędzie Miejskim w Bychawie. Gratulacje, jesteśmy Ewo z Ciebie bardzo dumni! Jeśli pojawisz się w Bychawie, to musisz koniecznie udzielić nam wywiadu.
2014-11-24 wycinek ewa bedzie pilotem