Młodzieżowa Inicjatywa Kulturalna odniosła kolejny sukces! Co prawda ostatni okres był dla nas bardzo pracowity, ale widać tego efekty. Najważniejszym z nich jest pierwszy samodzielny projekt MIK-u „Bychawskie foto-motywacje” , na który dostaliśmy 7.000 zł dotacji. Spośród 513 zgłoszeń wybrano 117 najlepszych, a w tym nasz. Co ciekawe, z województwa lubelskiego wybrano najwięcej projektów, a „Bychawskie foto-motywacje” uznano za jeden z lepszych złożonych projektów!
Od wielu lat MIK stara się dostarczyć bychawskiej młodzieży wielu atrakcji, pomóc w realizowaniu ich pasji, pobudzić nasze miasto do życia, ale dopiero ten projekt umożliwił nam dokonanie tego w pełni profesjonalny sposób.
W ramach Programu Równać Szanse przygotowaliśmy dla Was:
1. Warsztaty fotograficzne – prowadzone będą przez Szczepana Kasiurę, fotografa, artystę plastyka UMCS w Lublinie, instruktora fotografii tradycyjnej i współczesnej. Warsztaty łączą obie te techniki. Nie musicie martwić się o brak sprzętu, ponieważ fotografia otworkowa (tradycyjna) charakteryzuje się tym, że „aparat” to tylko zwykła puszka i kawałek specjalnego papieru. Dodatkowo zmierzymy się również z fotografią kreacyjną, która na portalach społecznościowych zyskuje wielu sympatyków. Warsztaty będą zakończone wystawą wszystkich prac uczestników.
2. Warsztaty filmowe – instruktorką będzie zaprzyjaźniona z Bychawą Alina Bąk, która z naszą młodzieżą nakręciła film pt. Przemiana w ramach Festiwalu Śladami Singera. Jest członkinią grupy filmowej Kaiju oraz prezeską Fundacji Kultury Audiowizualnej Beetle. Animatorka kultury, działaczka. Inicjatorka wielu przedsięwzięć z zakresu filmu i sztuki. Podczas tych warsztatów nakręcimy własną animację lub film na podstawie historii Bychawy lub jej legend. A wszystko w cudownej atmosferze.
3. Warsztaty motywacyjne – prowadzić je będzie Arkadiusz Ziętek- twórca teatralny, związany z wieloma lubelskimi teatrami, od 2001 r. ściśle związany z berlińskim stowarzyszeniem Interkunst e.V. Reżyser, aktor, scenarzysta. Podczas tych warsztatów wprowadzi motyw teatralny z elementami rozwoju osobistego, lecz głównym ich celem jest zmotywowanie młodzieży do działania, pokonanie ich słabości, zmiana nastawienia do życia, poszerzanie swoich horyzontów oraz możliwości.
Wszystkie te warsztaty są przeznaczone dla osób w wieku 13-17 lat, bez względu na zainteresowania czy umiejętności. Niosą one mnóstwo korzyści. Dzięki nim poznasz wiele nowych osób, miło spędzisz czas, zdobędziesz nową wiedzę, a przede wszystkim nauczysz się pozytywnego patrzenia na świat, co pomoże Ci na drodze ku dorosłemu życiu Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na spotkanie 1 lutego o godzinie 17 w BCK-u, w Sali Blue Orange Gallery, lub do wysłania zgłoszenia na MIK.BCK@GMAIL.COM.