Promocja naszej gminy na Dożynkach Powiatowych w Radawcu

image_pdfimage_print

W niedzielę, 2 września, mieszkańcy Powiatu Lubelskiego spotkają się na Dożynkach Powiatowych w Radawcu. Będziemy tam również my, mieszkańcy gminy Bychawa. W „Wiosce LGD” na stoisku promocyjnym  będziemy promować nasze lokalne produkty – bychawskie pierogi oraz szlak rowerowy „Doliną Kosarzewki”. Promocję swoich  regionalnych produktów zapowiedzieli także:  „Bar u Saszy”, który będzie częstował gości bychawską zupą wedzoną oraz Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Bychawie.
Nasza gmina weźmie udział w „Konkursie Gmin”, w konkursach na „Najciekawsze stoisko w wiosce Lokalnej Grupy Działania „Kraina wokół Lublina” oraz „Najsmaczniejszy produkt regionalny terenu LGD”. Nasza gmina na dożynkach powiatowych będzie reprezentowana również w konkursie wieńców. Zwycięzcy w naszej gminie,czyli mieszkańcy Gałęzowa (I miejsce) oraz mieszkańcy Grodzan (III miejsce), zaprezentują dwa wieńce (tradycyjny i współczesny).
Sedecznie zapraszamy do zwiedzania naszego namiotu promocyjnego w „Wiosce LGD”. Będzie można tam otrzymać upominki z linii gadżetach I love Bychawa.