Trwa bychawska edycja „Szlachetnej Paczki”. Bardzo prosimy mieszkańców i firmy o włączenie się…

Każdy może pomóc – mały i duży przedsiębiorca, zakład pracy, właściciel firmy, sklepu, a także zwykły mieszkaniec. Zachęcamy do tworzenia paczek w grupach o jak największej liczebności. Paczki do rodzin trafią tuż przed świętami i może to być wspaniała okazja do pomocy innym w tym wyjątkowym okresie.

Więcej o całym projekcie: www.szlachetnapaczka.pl

 

Jeśli chcesz pomóc rodzinie z Bychawy i okolic (jest ich w bazie 7) możesz kliknąć tutaj:

 

2015-11-27 szlachetna paczka 550

 

 

JAK WYBIERA SIĘ RODZINĘ? Informacja ze strony szlachetna paczka.pl

Krok 1 z 5: Wybierz województwo
Wybierz swoje województwo z listy lub na mapie i kliknij DALEJ. Liczba w nawiasie oznacza liczbę rodzin, które czekają na pomoc.

Krok 2 z 5: Wybierz magazyn
Magazyn to miejsce, do którego jako darczyńca zawieziesz gotową paczkę w weekend Finału Paczki – w tym roku 12-13 grudnia. Wybierz magazyn znajdujący się blisko Twojego miejsca zamieszkania. Po zaznaczeniu magazynu zobaczysz informacje o godzinach jego otwarcia (niektóre są czynne dodatkowo w piątek 11 grudnia).
W kolejnym kroku zobaczysz listę rodzin przypisanych do tego magazynu i będziesz mógł wybrać jedną z nich.

Krok 3 z 5: Wybierz rodzinę z tego magazynu
Rodziny są włączane do projektu w kilku kategoriach w zależności od przyczyny trudnej sytuacji tej rodziny, czyli np. niepełnosprawność czy starość i samotność. Możesz przeglądać rodziny wg kategorii korzystając z opcji filtrowania.
Przed dokonaniem wyboru zapoznaj się z pełną listą potrzeb. W tym momencie jeszcze nie wybierasz rodziny, możesz czytać tak wiele opisów jak chcesz i przeglądać zmieniając kategorie.

Pamiętaj, że wszystkie rzeczy wymienione przez rodzinę są dla niej bardzo ważne. Koniecznie powinieneś odpowiedzieć na te, które są oznaczone jako „najważniejsze potrzeby”.

Krok 4 z 5: Poznaj lepiej wybraną rodzinę i jej potrzeby
Zapoznaj się z opisem potrzeb rodziny i zastanów się, czy możesz i chcesz na nie odpowiedzieć – przygotowana przez Ciebie paczka powinna odpowiedzieć na jak najwięcej potrzeb z listy (minimum to trzy najważniejsze potrzeby wskazane przez rodzinę).
Paczka to prezent przygotowany z myślą o drugim człowieku, dlatego to ważne, żebyś wybrał rodzinę, której potrzeby możesz spełnić (rzeczy wymienione w opisie są dla rodziny bardzo ważne). Dbając o to, żeby rzeczy w paczce były nowe lub prawie nowe, czyste i sprawnie działające, możesz sprawić, że rodzina, która ją otrzyma poczuje się wyjątkowo.
Paczkę najlepiej robi się ze znajomymi. Wspólnie łatwiej przygotować pomoc, która w pełni odpowie na potrzeby rodziny. To także świetny sposób na integrację w gronie znajomych, w rodzinie czy wśród kolegów z pracy.
To już przedostatni krok do wybrania rodziny. Jeżeli zdecydowałeś się na właśnie tą rodzinę – potwierdź swój wybór przechodząc DALEJ.

Krok 5 z 5: Uzupełnij dane i potwierdź swój wybór
Uzupełnij dane, które posłużą wolontariuszowi – opiekunowi wybranej przez Ciebie rodziny, do kontaktu z Tobą.
Specjalnie dla Darczyńców uruchomiliśmy infolinię – służy w sprawach związanych z wyborem rodziny i kwestiami technicznymi. Dane wolontariusza-opiekuna rodziny otrzymasz mailem po wyborze danej rodziny – to z nim będziesz mógł omówić szczegóły dotyczące przygotowania pomocy.
Kontakt dla Darczyńców – infolinia
darczynca@wiosna.org.pl
tel. 12 333 78 00
Wolontariusz podczas rozmowy upewni się czy Twój wybór nie jest przypadkowy (mądra pomoc rodzinie w potrzebie jest dla nas wszystkim, pewnie to rozumiesz), udzieli Ci dodatkowych informacji, jeżeli będziesz ich potrzebował i umówi się z Tobą na przekazanie paczki w magazynie.
Kiedy wybierzesz rodzinę, zarezerwujemy ją dla Ciebie i nikt inny nie będzie mógł przygotować dla niej paczki. Decyzja, którą teraz podejmujesz, niesie odpowiedzialność, za pomoc właśnie tej rodzinie.
Deklaracja wyboru rodziny będzie w mocy dopiero po zalogowaniu w systemie szlachetnapaczka.pl dlatego jeśli obecnie nie jesteś zalogowany to po potwierdzeniu swojej chęci wybrania rodziny zostaniesz przekierowany na stronę logowania lub założenia konta.