Przejazd 6 dziewczyn na koniach przez Bychawę, udało nam się z nimi porozmawiać i zrobić kilka zdjęć

Po południu 7 czerwca 2022 roku przez Bychawę przejechała grupa sześciu dziewczyn na koniach z Akademickiego Klubu Jeździeckiego oraz Roztoczańskiej Konnej Straży Ochrony Przyrody im. 25 Pułku Ułanów Wielkopolskich w Lublinie.

To ostatni z 5 dni rajdu, którego początek i zakończenie prowadzi do Jabłonny. W te kilka dni dziewczyny zdołały odwiedzić Lasy Janowskie, a będąc w połowie 40 kilometrowej trasy powrotnej z Batorza do Jabłonny zatrzymały się na godzinny popas i odpoczynek w Bychawie.

W tym rajdzie konie Zorza (zwana pieszczotliwie Zosią), Miss Vandamme (Wandzia), Bolivia, Drakus, Horacy i Majorka dosiadane były przez Lidkę, Agnieszkę, Ingę, Weronikę, Karolinę i Karolinę.

Na trasie odbywa się jeden popas ze zdjęciem kulbak, ogłowi i kocy oraz w zależności od pogody od dwóch do czterech pojeń.

Osoby, które po godzinie 16 były o okolicach ul. Dąbrowskiej w Bychawie, parku za kościołem, zalewu lub ruin pałacu na Podzamczu miały szczęcie zobaczyć osobiście ten piękny niecodzienny przejazd.

Ciekawe czy powrót do transportu napędzanego trawą i owsem może w niedługiej przyszłości zyskać na popularności 😉

Zapraszamy ponownie w nasze okolice.