,,Senior na drodze” – ogólnopolska akcja promująca bezpieczeństwo seniorów w ruchu drogowym

Już w najbliższy wtorek 19 września 2023 r. w Bychawie odbędzie się ogólnopolska akcja informacyjno-edukacyjna ,,Senior na drodze do… bezpieczeństwa!”, organizowana przez Krajową Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Akcja ta skierowana jest do wszystkich osób powyżej 60. roku życia, ze szczególnym uwzględnieniem rowerzystów, kierowców i pieszych.

Celem tej inicjatywy jest zwiększenie świadomości seniorów o potencjalnych zagrożeniach na drodze i – tym samym – zmniejszenie liczby ofiar śmiertelnych i rannych na drogach. Akcja polega na edukacji dotyczącej przepisów ruchu drogowego, bezpiecznego poruszania się po drogach, a także uświadamianiu, jak zmiany fizjologiczne związane z wiekiem mogą wpływać na bezpieczeństwo na drodze.

Zapraszamy wszystkie osoby powyżej 60. roku życia na warsztaty, które mają na celu edukację dotyczącą bezpieczeństwa na drodze. Omówimy kluczowe tematy, np. zasady bezpieczeństwa, identyfikację zagrożeń i zasady zachowania dla pieszych, rowerzystów i kierowców.

W ramach akcji przewidujemy również poruszanie tematów takich jak prawidłowe stosowanie elementów odblaskowych czy wpływ efektów ubocznych przyjmowania leków na zdolność kierowania pojazdami.


W programie wydarzenia:

  1. Spotkanie z ekspertem bezpieczeństwa ruchu drogowego, który porozmawia z seniorami na temat najczęstszych niebezpieczeństw występujących na drodze.
  2. Spotkanie z policjantem, który – na podstawie konkretnych miejsc i wydarzeń – wskaże seniorom bezpieczne rozwiązania.
  3. Bezpłatny warsztat rowerowy – seniorzy, którzy na spotkanie przyjadą swoim rowerem, będą mogli bezpłatnie skontrolować jego podstawowe elementy w serwisie rowerowym. Bezpłatnie doposażymy te rowery w obowiązkowe oświetlenie.
  4. Symulator bezpiecznej jazdy – seniorzy, którzy na co dzień kierują autem, będą mogli bezpłatnie skorzystać z symulatora jazdy. Nasz instruktor sprawdzi, jak jeżdżą, z czym mają problem i podpowie najlepsze rozwiązania.

Będzie nam bardzo miło spotkać się z seniorami w Sali Widowiskowej Bychawskiego Centrum Kultury we wtorek 19 września 2023 r. w godz. 11:00 – 14:00. Czekamy na Ciebie!


Kampania realizowana na zlecenie Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

Materiał promocyjny opracowany przez Organizatorów.