Serduszko na drogę! Odblask dla mieszkańców gminy Bychawa

Odblaskowy brelok I love Bychawa z najnowszym numerem „GZB”. Teraz to nie tylko gadżet, ale i obowiązkowy towarzysz wieczornych spacerów.

2014-09-15 odblask I love Bychawa 550

 

Breloczek został dołączony do wszystkich naszych gazet, które kolportowane do sklepów wiejskich i sołtysów. Na terenie miasta nie trafił, niestety, do wszystkich punktów (w związku z ograniczoną liczbą breloczków). Jednakże w redakcji posiadamy jeszcze kilkadziesiąt sztuk, dlatego osoby zainteresowane otrzymaniem odblaskowego serduszka proszone są o jak najszybsze zgłoszenie się do redakcji „GZB” (pok. nr 4, parter Urzędu Miejskiego w Bychawie).

 

Od 31 sierpnia br. odblaski są obowiązkowe dla pieszych poruszających się po zmroku po terenie niezabudowanym.  Dotychczas przepisy nakazywały używanie elementów odblaskowych poza terenem zabudowanym dzieciom do 15 roku życia. Obecnie wszyscy, niezależnie od wieku, będą musieli być wyposażeni w takie coś.

Zmiana przepisów ma poprawić bezpieczeństwo pieszych, gdyż każdego roku wielu z nich ginie z powodu niezauważenia ich przez kierujących pojazdami. W związku z nowymi przepisami o ruchu drogowym Urząd Miejski w Bychawie prosi mieszkańców o zaopatrzenie się w takie elementy: kamizelki, opaski, a najlepiej w odzież z wszytymi na stałe elementami odblaskowymi.

Pieszy będzie mógł poruszać się bez odblasków, jeżeli jest wyznaczona dla niego droga/chodnik lub znajduje się w strefie zamieszkania. W innym przypadku w razie braku odblasków policjant może ukarać nas mandatem nawet w wysokości 500 zł.