Singer zagości w Bychawie po raz drugi

image_pdfimage_print
Wielkimi krokami zbliża się III edycja Festiwalu organizowanego przez Ośrodek „Brama Grodzka-Teatr NN”. Po raz drugi w Bychawie spotkamy się z artystami i artystkami z Czech, Francji, Hiszpanii, Irlandii, Izraela, Łotwy, Polski, Rosji.
 
2013-07-09 singer 1a
W tym roku jeszcze więcej atrakcji, jeszcze więcej edukacji i niepowtarzalnego klimatu.

23 lipca ROZPOCZNIEMY KOLOROWYM KOROWODEM ulicą Marsz. J. Piłsudskiego!
-Sztafeta Pamięci
-Kino plenerowe: filmy młodzieży z Bychawy, „Śladami Singera” w reż. Nataszy Ziółkowskiej-Kurczuk, „Wszystko może się przytrafić” i „Poste restante” w reż. Marcela Łozińskiego

 
Ponadto zobaczymy/ weźmiemy udział:
  • Działania teatralne w przestrzeni miejskiej
  • Bychawską grupę fireshow
  • Koncerty
  • Happeningi m.in. Ulica Singera.
  • Opowieści synagogiMłodzież biorąca udział w projekcie zorganizuje „SZTAFETĘ PAMIĘCI”, GRĘ MIEJSKĄ „NA spotkanie z JENTŁ”.
  • Podczas festiwalu będziemy mogli obejrzeć filmy zrealizowane przez młodzież w ramach festiwalu.

2013-07-09 singer 2

———-

Lublin i Lubelszczyzna były ulubionymi miejscami akcji opowiadań laureata literackiej Nagrody Nobla – Izaaka Baszewisa Singera. To wyjątkowy pisarz, który swoją twórczością rozsławił nasz region. Dzięki jego opowiadaniom znane są w całym świecie nazwy takich miast jak Bychawę, Tyszowce, Szczebrzeszyn, Józefów, Biłgoraj, czy Lublin. Jak w rzeczywistości wyglądał opisywany przez pisarza świat? Jak wygląda dzisiaj i co o nim wiedzą współcześni mieszkańcy? 
Te pytania skłoniły nas do wyruszenia w wyjątkową podróż – śladami I.B. Singera. Wspólnie z lokalnymi organizacjami: szkołami, domami kultury, bibliotekami, stowarzyszeniami stworzyliśmy artystyczno-edukacyjny projekt, którego elementami są warsztaty oraz wydarzenia artystyczne. Szczególną rolę w tym projekcie odgrywają międzynarodowi wolontariusze i wolontariuszki, którzy raz z młodzieżą i lokalną społecznością prowadzą kulturalne działania i animują przestrzeń, tworząc unikalny program czerpiący z tradycji, kultury i historii – program Festiwalu „Śladami Singera”.
źródło: sladamisingera.teatrnn.pl